SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Wierny Totti ostro o transferze Higuaina: Kasa ważniejsza od honoru!

Wierny Totti ostro o transferze Higuaina: Kasa ważniejsza od honoru!

27.07.2016, godz. 16:16
Francesco Totti
Francesco Totti foto: EAST NEWS

Francesco Totti to dziś wyjątek wśród piłkarzy. Ze świecą szukać tak lojalnego zawodnika. W AS Roma grał całe życie i nigdy nie odszedł, choć miał mnóstwo lukratywnych ofert. Totti skrytykował Gonzalo Higuaia i innych piłkarzy, którzy postawili pieniądze nad honorem. Jego zdaniem nie ma już lojalności w futbolu.

Totti, choć miał raczej globalne przesłanie, odniósł się głównie do Juventusu Turyn. Pieniądze mistrzów Włoch przekonały jego byłego już kolegę z drużyny Miralema Pjanicia, a także najlepszego strzelca poprzedniego sezonu Serie A Gonzalo Higuaina, na transfer do "Starej Damy". Chyba nie musimy mówić, że AS Roma i Napoli to najwięksi rywale Juve. Z tego powodu piłkarzom nie wypada przenosić się między wspomnianymi drużynami, gdyż to pokazuje brak lojalności i przywiązanie do pieniędzy. Tak twierdzi Totti.

- Dziś piłkarze są koczownikami. Podążają za pieniędzmi, nie swoim sercem. To największa różnica między mną a resztą piłkarzy. Gdybym chciał odejść z Romy dla kasy, zrobiłbym to 10 lat temu. Dla mnie liczy się pasja. A teraz? Popatrzcie chociażby na transfery Higuaina i Pjanicia do Juventusu. To tragedia! - mówił Totti w wywiadzie dla "Gazzetta dello Sport". Trzeba przyznać, że ma sporo racji. Mało w dzisiejszym futbolu piłkarzy lojalnych, którzy całą swoją karierę są w stanie poświęcić jednej, ukochanej drużynie,

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: