Wojciech Szczęsny wspiera Michała Żyrę po brutalnej kontuzji: Żiru, wstawaj i walcz! [ZDJĘCIE]

2016-04-07 22:14

Michał Żyro przeżywa prawdziwy dramat. Polak został brutalnie zaatakowany przez swojego rywala w meczu 40. kolejki Championship doznając urazu więzadeł krzyżowych. Skrzydłowego Wolverhampton czeka prawdopodobnie ponad roczny rozbrat z piłką. W tych trudnych chwilach nie zapominają o nim koledzy z reprezentacji, którzy wspierają go na duchu.

Michał Żyro nie będzie miło wspominał ostatniego spotkania ligowego. W meczu 40. kolejki z MK Dons Anthony Kay bandyckiem atakiem przerwał szarżę Polaka, który mknął za piłką lewym skrzydłem. Niestety dla byłego zawodnika Legii Warszawa okazało się, że doznał zerwania więzadeł pobocznych strzałkowych w kolanie, co oznacza, że prawdopodobnie czeka go ponad roczna przerwa. Wstępnie mówiło się o tylko o 10-12 miesiącach.

-  Na operację poczekamy jednak około dwóch tygodni, ponieważ musi zmniejszyć się ilość płynu w jego kolanie. W takich przypadkach powrót do zdrowia trwa pełen rok, a może nawet i dłużej - powiedział klubowy lekarz "Wilków"

Michał Żyro będzie pauzował ponad rok? Polak kontuzjowany po BANDYCKIM ataku! [WIDEO]

W tych trudnych chwilach polskiego skrzydłowego wspierają koledzy z reprezentacji. Wsparcia udzelił już Robert Lewandowski oraz Grzegorz Krychowiak. Teraz do wspomnianej dwójki dołączył bramkarz Romy. - Żiru, wstawaj i walcz! Szybkiego powrotu do zdrowia. Anthony Kay... To było skandaliczne! - napisał za na Instagramie Wojciech Szczęsny.

Ziru,get up and fight! Get well soon! Antony Kay... Scandalous!

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Wojciech Szczesny (@wojciechszczesny1) 7 Kwi, 2016 o 7:01 PDT