SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna Wojciech Szczęsny znów wypożyczony do AS Roma. Włosi wykupią go po sezonie?

Wojciech Szczęsny znów wypożyczony do AS Roma. Włosi wykupią go po sezonie?

28.07.2016, godz. 12:30
Wojciech Szczęsny potrzebny w Romie
foto: EAST NEWS

Wojciech Szczęsny spędzi kolejny sezon na wypożyczeniu w AS Roma - donoszą włoskie media. Arsenal długo się targował, ale ostatecznie dogadał się z klubem z Serie A. Ustalono nawet kwotę odstępnego. Ile musiałaby zapłacić trzecia drużyna poprzedniego sezonu we Włoszech, gdyby chciała zatrzymać Szczęsnego na stałe?

"Sky Italia" oraz "La Gazzetta dello Sport" to główne źródła, które informują o kolejnym wypożyczeniu Wojciecha Szczęsnego do AS Roma. Polski bramkarz świetnie spisał się w poprzednim sezonie i trener drużyny Luciano Spaletti znów chce zatrudnić naszego golkipera. Arsenal i Roma długo nie mogły dojść do porozumienia, głównie przez ekipę z Londynu. Arsene Wenger wciąż nie jest pewien, czy chce pozbyć się Szczęsnego. Niezdecydowany znów oddał go tylko na rok, ale ze sporą różnicą. Ponoć oba kluby dogadały się, że po sezonie 2016/2017 AS Roma będzie mogła wykupić Polaka na stałe, o ile wyłoży na stół 16 mln euro. Jeśli Szczęsny znów zaliczy fantastyczny sezon w Serie A to nie mamy wątpliwości, że w Rzymie posiedzi przez kilka lat.

Jakie jest Wasze zdanie? Lepiej, żeby Szczęsny walczył o miejsce w Arsenalu, czy był pierwszym bramkarzem AS Roma? Głosujcie!

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: