SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Zabił sędziego za czerwoną kartkę i uciekł. Policja szuka piłkarza-mordercy

Zabił sędziego za czerwoną kartkę i uciekł. Policja szuka piłkarza-mordercy

07.11.2016, godz. 18:46
Gol, bramka, piłka nożna
foto: gwizdek24.pl

Mrożąca krew w żyłach historia rozegrała się podczas piłkarskiego meczu jednej z amatorskich lig w Meksyku. W pewnym momencie spotkania sędzia postanowił pokazać jednemu z piłkarzy czerwoną kartkę za protesty. Kara tak rozwścieczyła zawodnika, że... zabił sędziego uderzeniem głową po czym uciekł. Miejscowa policja wciąż poszukuje sprawcy tej strasznej zbrodni.

W weekend w meksykańskim mieście Tulancingo w stanie Hidalgo amatorski zespół Canario Rojo mierzył się z drużyną Lindavista. W pewnym momencie spotkania sędzia Victor Trejo musiał ostro zareagować na gorące protesty jednego z graczy i ukarał go czerwoną kartką. To jednak jeszcze bardziej rozwścieczyło zawodnika, który postanowił zemścić się na arbitrze w straszliwy sposób i uderzył go głową w twarz.

Na boisku rozpętała się wielka awantura i gigantyczne zamieszanie, a ofiara brutalnego ataku piłkarza wciąż nie podnosiła się z murawy. Początkowo wydawało się, że arbiter tylko zemdlał, ale w końcu wezwano pogotowie. Gdy lekarze dotarli do poszkodowanego okazało się, że ten już nie żyje, a powodem śmierci był krwiak mózgu.

Piłkarza-mordercy nie udało się jednak złapać, bo ten wykorzystał zamieszanie na boisku i błyskawicznie uciekł z miejsca zdarzenia. Zdaniem tamtejszych mediów sprawcą jest Ruben Rivera Vazquez. Po zakończeniu meczu klubowi koledzy zaprowadzili funkcjonariuszy do jego mieszkania, ale to okazało się puste. Policja informuje, że trwają intensywne poszukiwania podejrzanego o spowodowanie śmierci sędziego.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: