SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Zaczarował bramkę i... strzelił gola! Wielkie kontrowersje w Rwandzie [WIDEO]

Zaczarował bramkę i... strzelił gola! Wielkie kontrowersje w Rwandzie [WIDEO]

29.12.2016, godz. 15:50
Gol, bramka, piłka nożna
foto: gwizdek24.pl

Moussa Camara znalazł się w ogromnych tarapatach! Piłkarz najpierw trafił w słupek, a następnie zrobił coś, co rywale drużyny przeciwnej odebrali jako... czary! Co takiego zrobił zawodnik, że jego przeciwnicy byli mocno wkurzeni?

Drużyna Mukura Victory, w której na co dzień występuje Moussa Camara przegrywała 0:1. Wówczas piłka po jego strzale głową trafiła w poprzeczkę, co nieco go zdenerwowało, ponieważ można się domyśleć, że zależało mu na doprowadzeniu do remisu. I to mu się udało, lecz kilka chwil później, ponieważ wcześniej zrobił coś bardzo dziwnego, co bardzo poirytowało jego przeciwników. Uznali to bowiem za czary z jego strony.

Otóż podbiegł do bramki rywali, położył coś przy słupku, a wściekli piłkarze Rayon zaczęli go kopać!. I jakie musiało być ich zdziwienie, kiedy sytuacja się nieco uspokoiła, mecz został wznowiony przez arbitra, a Camara... strzelił gola. Po tej przedziwnej sytuacji tamtejszy związek piłki nożnej zmienił przepisy, a którykolwiek piłkarz oskarżony o czary będzie musiał głęboko sięgnąć do kieszeni i zapłacić karę wynoszącą 100 tysięcy franków rwandyjskich, czyli ok. 520 złotych. - Nie mamy żadnych przepisów zabraniających użycia czarów, bo nikt nie udowodnił, że to może wpłynąć na wynik meczu. Ale ze względu na powstające bójki między piłkarzami oskarżającymi się o to zdecydowaliśmy na wprowadzenie odpowiedniego przepisu - skomentował tę decyzję Vedasite Kayiranga, wiceprezes tamtejszej federacji piłkarskiej.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: