SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Zatonęła łódź z piłkarzami i kibicami na pokładzie. Nie żyje 30 osób [ZDJĘCIA]

Zatonęła łódź z piłkarzami i kibicami na pokładzie. Nie żyje 30 osób [ZDJĘCIA]

27.12.2016, godz. 08:59
W Ugandzie zatonęła łódź z piłkarzami i kibicami na pokładzie
foto: Twitter

Wielka tragedia w Ugandzie. Na Jeziorze Alberta doszło do katastrofy łodzi, którą podróżowali piłkarze i kibice drużyny z regionu Buliisa. Z 45 pasażerów znajdujących się na pokładzie ocalało tylko 15. Zawodnicy płynęli na mecz, który mieli rozegrać w prowincji Hoima.

Po katastrofie samolotu z drużyną Chapecoense na pokładzie to kolejna wielka tragedia z udziałem zespołu piłkarskiego. Tym razem spotkała ona drużynę z regionu Buliisa w Ugandzie, która podróżowała na mecz w prowincji Hoima. Łódź, którą płynęli piłkarze i kibice, nie była przystosowana do transportowania takiej liczby pasażerów. Jak informują miejscowe media do zatonięcia doszło w momencie, gdy większość z nich znalazła się po jednej stronie pokładu.

Według informacji policji wiele osób biorących udział w rejsie po Jeziorze Alberta było pod wpływem alkoholu jeszcze przed wejściem na łódź. Mieli oni śpiewać piosenki motywujące drużynę przed meczem. BBC z kolei podaje, że jak na razie uratowano tylko 15 osób, a w akcji poszukiwawczej pomagały kutry rybackie.

- Woda była spokojna, ale problem pojawił się wtedy, gdy piłkarze i fani znaleźli się po jednej stronie łodzi. Ta zaczęła się przechylać, a ostatecznie się przewróciła - powiedział przedstawiciel ugandyjskiej policji John Rutagira.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: