SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Zbigniew Boniek czarował w meczu legend. Ale co wyczyniali Figo i Ronaldo... [WIDEO]

Zbigniew Boniek czarował w meczu legend. Ale co wyczyniali Figo i Ronaldo... [WIDEO]

12.06.2017, godz. 12:05
Luis Figo, mecz legend Real Madryt - AS Roma
Luis Figo w meczu legend Real Madryt - AS Roma foto: YouTube

Ronaldo, Luis Figo, Fernando Morientes, Cafu czy... Zbigniew Boniek - tych legendarnych piłkarzy mogli podziwiać kibice podczas niedawnego meczu legend Real Madryt - AS Roma na Estadio Santiago Bernabeu. "Królewscy" wygrali to spotkanie aż 4:0, ale w meczu parę razy błysnął prezes PZPN. To jednak miało się nijak do niesamowitych popisów Figo czy Ronaldo, którzy pokazali, że nie zapomnieli, jak ośmieszać rywali.

W niedzielę na Santiago Bernabeu w Madrycie odbył się Corazon Classic Match - rozgrywany co roku charytatywny mecz, w którym udział biorą prawdziwe legendy światowej piłki. W ósmej edycji na murawie zmierzyli się oldboje Realu Madryt i AS Roma, ale trzeba przyznać, że momentami spotkanie stało na najwyższym poziomie, a niektórych akcji czy bramek nie powstydziliby się Leo Messi czy Cristiano Ronaldo.

Było co oglądać! Ale nie mogło być inaczej, gdy po boisku biegali tacy zawodnicy jak Fernando Morientes, Luis Figo, Cafu, Ronaldo Luis Nazario de Lima, czy... Zbigniew Boniek! Niestety prezes PZPN nie trafił do siatki, a jego drużyna nie miała większych szans w rywalizacji z Realem. Mimo to nie może mieć sobie nic do zarzucenia, szczególnie po akcji z 25. minuty, kiedy kapitalnym zagraniem piętą uruchomił kolegę i stworzył przewagę w ataku.

Ale popisy Bońka nijak miały się do tego, co na boisku wyczyniali Figo i Ronaldo. Obaj legendarni zawodnicy "Królewskich" szaleli na murawie jak za czasów "Galacticos" i ośmieszali kolejnych rywali. Pierwszy strzelił fantastyczną bramkę z rzutu wolnego, drugi czarował dryblingami, a instynkt prawdziwego snajpera pokazał Morientes, który dwa razy trafił do siatki. Ostatecznie Real pokonał Romę aż 4:0.

Poniżej zobaczycie skrót całego spotkania. Opisywana akcja Bońka od 0:26.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: