SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Zbigniew Boniek kontra Diego Maradona! Turniej legend w Bahrajnie [ZDJĘCIE]

Zbigniew Boniek kontra Diego Maradona! Turniej legend w Bahrajnie [ZDJĘCIE]

12.05.2017, godz. 09:52
Zbigniew Boniek, Diego Maradona
foto: Twitter

W ramach kongresu w Bahrajnie FIFA zorganizowała turniej piłkarskich legend, w którym wystąpili między innymi Diego Maradona, Ronaldinho oraz... Zbigniew Boniek. Prezes PZPN był zachwycony inicjatywą Gianniego Infantino i możliwością rywalizacji ze swoimi kolegami po fachu. Szczególnie ważne było dla niego spotkanie z argentyńskim mistrzem. Zobacz fotkę piłkarskich legend!

Turniej odbył się w środę 10 maja. W zmaganiach mających miejsce dzień przed rozpoczęciem kongresu w Bajhranie wzięły udział emerytowane, wielkie gwiazdy futbolu, piłkarki oraz dzieci. Inicjatywa prezydenta FIFA, Gianniego Infantino, miała na celu pokazanie kibicom na całym świecie, że piłka nożna ma łączyć wszystkich ludzi, niezależnie od płci, kraju pochodzenia, czy koloru skóry.

Na boisko wróciły prawdziwe legendy piłki. Ronaldinho, David Trezeguet, Pablo Aimar, Cafu, Michel Salgado, Jorge Campos czy Jay Jay Okocha to tylko niektóre gwiazdy rywalizujące w turnieju. Wśród futbolowych tuzów znalazł się również Zbigniew Boniek, który z dumą i powodzeniem reprezentował Polskę w Bahrajnie. Prezes PZPN był pod ogromnym wrażeniem rozgrywek i możliwości rywalizacji ze swoimi kolegami po fachu.

Najwięcej radości przyniosło mu spotkanie z Diego Maradoną. Boniek postanowił uwiecznić tę piękną chwilę i zrobił sobie zdjęcie z Argentyńczykiem, którym od razu pochwalił się na Twitterze. "Mały wielki piłkarz, dla mnie najlepszy" skomentował nowy członek Komitetu Wykonawczego FIFA.

W finale turnieju Bahrajn pokonał zespół UEFA 3:0.

autor: Łukasz Biernacki zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: