SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Zbigniew Boniek powalczy o drugą kadencję prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej

Zbigniew Boniek powalczy o drugą kadencję prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej

19.08.2016, godz. 17:25
Zbigniew Boniek
foto: CYFRASPORT

Zbigniew Boniek potwierdził, że będzie się ubiegał o reelekcję na stanowisku prezesa PZPN. Tym samym uciął spekulacje, ponieważ nie było jasne, czy będzie chciał ponownie wystartować w wyborach. - Mamy jeszcze wiele pomysłów - oświadczył za pośrednictwem portalu laczynaspilka.pl.

To już pewna informacja. Aktualny prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej stanie w szranki ze swoimi przeciwnikami i wystartuje w wyborach, które odbędą sie 28 października tego roku. Zbigniew Boniek zapowiedział, że będzie się ubiegał o reelekcję, choć jeszcze kilka tygodni wcale nie było to takie pewne. - Przyjaciół chcę uspokoić, niechętnym podnieść ciśnienie. Będę starał się o 2/ostatnią kadencję na stanowisko Prezesa PZPN - oznajmił na Twitterze "Zibi".

Były piłkarz m.in. Juventusu Turyn i Romy przejął stery w październiku 2012 roku z rąk Grzegorza Laty, a w przeszłości był wiceprezesem PZPN w latach 1999-2002. Za jego kadencji Polska otrzymała prawo organizacji finału Ligi Europy w sezonie 2014/2015, a także Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2017. Natomiast podczas Euro 2016 reprezentacja pod wodzą Adama Nawałki dotarła do ćwierćfinału, gdzie odpadła w rzutach karnych (3:5) z późniejszym triumfatorem francuskiego turnieju, Portugalią. Do zarejstrowania się jako kandydat najpóźniej na miesiąc przed wyborami musi zebrać 15 rekomendacji od klubów LOTTO Ekstraklasy, 1. ligi oraz wojewódzkich związków.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: