SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Anita Włodarczyk z olimpijskim złotem. Jak zareagował Internet? Zobacz MEMY! [GALERIA]

Anita Włodarczyk z olimpijskim złotem. Jak zareagował Internet? Zobacz MEMY! [GALERIA]

16.08.2016, godz. 10:02
57b2b4af4c32c_o,size,933x0,q,70,h,e4be0a
foto: internet

Anita Włodarczyk znowu pokazała wielką klasę. W poniedziałkowym finale rzutu młotem kobiet zdeklasowała rywalki - rzuciła na nowy rekord świata i zgarnęła złoty medal! Internauci szybko pospieszyli z gratulacjami. Co rzadkie w polskim sporcie, nie było żadnej szydery, tylko czysta radość. Zobacz najlepsze MEMY po złocie Anity Włodarczyk!

Anita Włodarczyk, w finale konkursu rzutu młotem, w swojej najlepszej próbie rzuciła na odległość 82,29 m, co pozwoliło jej wywalczyć złoty medal i ustanowić nowy rekord świata! Przebiła swój poprzedni najlepszy rzut globu (81,08 m). Bez problemu weszła do najlepszej ósemki finału po trzech rzutach. Właśnie ten trzeci rozwiał wszelkie wątpliwości, do kogo trafi złoto, choć już w drugim przerzuciła barierę 80 metrów, ustanawiając nowy rekord olimpijski.
Żadna inna zawodniczka nawet nie zbliżyła się do wyniku Włodarczyk. Srebro wywalczyła Chinka Wenxiu Zhanh (76,75 m), a brąz w ostatniej serii Brytyjka Sophie Hitchon. W finale rzutu młotem startowała jeszcze inna Polka, Joanna Fiodorow, lecz zawody zakończyła na 9. miejscu.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: