SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport rio 2016 Ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich w TV: Gdzie transmisja NA ŻYWO i STREAM LIVE ONLINE?

Ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich w TV: Gdzie transmisja NA ŻYWO i STREAM LIVE ONLINE?

05.08.2016, godz. 22:59
Igrzyska olimpijskie - Rio 2016
Igrzyska olimpijskie - Rio 2016 foto: EAST NEWS

Ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich w telewizji, STREAM za DARMO w INTERNECIE. Obejrzyj NA ŻYWO. W nocy z piątku na sobotę na słynnej Maracanie oficjalnie zostanie zainaugurowana najważniejsza impreza, na którą sportowcy czekają cztery lata. Gdzie w TV obejrzeć otwarcie IO? Oglądaj darmowy STREAM ONLINE.

Ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich odbędzie się na Maracanie w Rio de Janeiro w nocy z piątku na sobotę czasu polskiego. Obiekt ten został wybudowany w 1950 roku i jakiś czas temu został wyrementowany. Udział weźmie ponad 10 tysięcy sportowców, a polskim chorążym będzie szczypiornista Karol Bielecki. Nie zabraknie brazylisjkich rytmów, w tym popularnej samby. Jedną z głównych ról odegra modelka Gisele Bundchen, która zostanie okradziona, lecz wybaczy swojemu oprawcy.

W trakcie uroczystości, która ma potrwać około 3 godzin zostanie pokazana również historia Brazylii i wkład w losy całego świata za pomocą muzyki, tańca, scenek i projektów 3D. Weźmie w tym udział 300 profesjonalnych tancerzy oraz 5000 wolontariuszy. Dodatkowo zostanie użytych 2000 pistoletów świetlnych i trzy tony fajerwerek. Judi Dench wspólnie z Fernandą Montenegro, które są aktorkami odczytają wiersz, a tematem przewodnim będą problemy współczesnego świata. Za bezpieczeństwo uczestników odpowiadać będzie 47 tysięcy policjantów i 38 tysięcy żołnierzy.

Ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich odbędzie się w nocy z 5 na 6 sierpnia. Transmisja w telewizji na antenie TVP1 i TVP Sport od godziny 00:05, a początek uroczystości o 1:00. STREAM LIVE ONLINE dostępny za pośrednictwem portalu sport.tvp.pl.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: