SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Igrzyska olimpijskie to droga zabawa. Miliardy odstraszają kolejne miasta

Igrzyska olimpijskie to droga zabawa. Miliardy odstraszają kolejne miasta

22.08.2016, godz. 13:01
Igrzyska olimpijskie
Igrzyska olimpijskie foto: internet

Igrzyska olimpijskie to święto sportu dla całego świata. Za wielkimi emocjami stoją również olbrzymie nakłady finansowe. Koszty organizacji imprezy odstraszają wiele miast, które chciałyby gościć atletów. Za cztery lata igrzyska odbędą się w Tokio, które już ma problemy związane z technicznymi i finansowymi aspektami przedsięwzięcia.

Piękniejsza strona igrzysk w Rio de Janeiro to oczywiście rekordy świata, piękna i zdrowa rywalizacja i łzy radości po medalach. Ta brzydsza związana jest z sytuacją społeczną w Brazylii. Obywatele od początku sceptycznie podchodzili do organizacji tak wielkiej imprezy w obliczu biedy panującej w kraju i szerzącej się przestępczości. To nie wpłynęło na władze, które wpompowały miliardy dolarów w imprezę. Właśnie tak wysokie koszty organizacji igrzysk letnich oraz zimowych sprawiają, że z ubiegania się o nie rezygnują kolejne miasta. Szansę na przyjęcie sportowców mają kraje najbogatsze, jak na przykład Chiny czy Japonia.

Za cztery lata letnie igrzyska olimpijskie odbędą się w Tokio. Choć wydawać by się mogło, że Japończycy nie będą mieli wielkich kłopotów z organizacją, to przedsięwzięcie już zaczyna ich przerastać. Decyzja o przyznaniu Japonii imprezy w 2020 roku była w dużej mierze uwarunkowana bliskością obiektów. Okazało się, że niemożliwe jest zbudowanie aren nieopodal siebie i plany zrewidowano. Zmniejszono także pojemność stadionu olimpijskiego z powodu błędów w projekcie.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: