SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport rio 2016 Igrzyska olimpijskie: Polscy szczypiorniści wygrali sparing, na którym... nikogo nie było

Igrzyska olimpijskie: Polscy szczypiorniści wygrali sparing, na którym... nikogo nie było

04.08.2016, godz. 09:54
Michał Jurecki, piłka ręczna
Michał Jurecki foto: Super Express

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej już w niedzielę rozpocznie igrzyska olimpijskie. Biało-czerwoni w środę rozegrali ostatni mecz kontrolny przed pierwszym spotkaniem turnieju. Przeciwnikiem zespołu Tałanta Dujszebajewa byli Tunezyjczycy, z którymi nasi szczypiorniści grali w kwietniu o awans do Rio de Janeiro. W Brazylii, jak i na wiosnę, lepsi okazali się Polacy.

Mecz z Tunezją był owiany ogromną tajemnicą. W zasadzie powinien pisać o nim dziennikarz śledczy, a nie sportowy. Z polskiej strony dotąd nie ma żadnych informacji na temat przebiegu sparingu, który został zamknięty dla kibiców i dziennikarzy. Na szczęście nieco mniej do ukrycia ma federacja z północy Afryki. Tunezyjczycy na Facebooku podzielili się kilkoma zdjęciami i krótkim wpisem dotyczącym meczu z biało-czerwonymi.

Wiemy więc, że ostatnią grę kontrolną przed igrzyskami olimpijskimi zespół Tałanta Dujszebajewa wygrał 38:30. Do przerwy Polacy prowadzili jedną bramką. To drugie zwycięstwo naszych szczypiornistów nad Tunezyjczykami na przestrzeni kilku miesięcy. W kwietniu reprezentanci Polski również okazali się lepsi, wygrywając w turnieju kwalifikacyjnym do Rio 28:24. Pierwszy mecz imprezy Michał Jurecki i spółka zagrają w niedzielę. O godzinie 21:50 rozpoczną rywalizację z gospodarzami - Brazylijczykami.

Polska - Tunezja 38:30 (18:17)

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: