SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Joanna Jóźwik: Dość biegania za plecami rywalek!

Joanna Jóźwik: Dość biegania za plecami rywalek!

16.08.2016, godz. 18:05
Joanna Jóźwik
Joanna Jóźwik foto: CYFRASPORT

Dwa lata temu wywalczyła brązowy medal ME w Zurychu w biegu na 800 m. Od tego czasu Joanna Jóźwik (25 l.) nie stanęła na podium wielkiej imprezy. Zawodziła ją taktyka polegająca na pokonywaniu ponad połowy dystansu na końcu stawki. Brakowało czasu i dystansu na przebicie się do przodu.

- Będę starała się zmienić taktykę na bieżni w Rio – zapowiedziała Joanna „Super Expressowi” przed olimpijskim debiutem. - Bieganie z tyłu nie daje rezultatu. A przekonałam się w tym roku, że jestem w stanie poprowadzić bieg, pójść mocno do przodu i wytrzymać tempo do mety. Gdybym taką taktykę przyjęła w w niedawnych mistrzostwach Europy, medal byłby w moim zasięgu.

Zamiast medalu było tylko szóste miejsce, bo raz jeszcze taktyka zawiodła.

- Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. To dla mnie kolejny „kopniak”, żeby się poprawić. A w tym roku czuje jeszcze większy „power” w nogach niż rok temu. Mimo kontuzji, która w zimie wykluczyła mnie na półtora miesiąca z treningu, nadrobiłam wszystkie zaległości.

W środę czeka ją bieg eliminacyjny. Cel minimum, który postawiła sobie przed igrzyskami to pobicie rekordu życiowego z ub. roku, który wynosi 1.58,35 min.

- Już w eliminacjach może paść bariera 2 minut. A spełnieniem moich marzeń byłby finał. W finale na pewno nie można biec z tyłu.

autor: Dariusz Chrabałowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: