SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Karol Bielecki jak armata! Polak został królem strzelców igrzysk olimpijskich

Karol Bielecki jak armata! Polak został królem strzelców igrzysk olimpijskich

22.08.2016, godz. 10:09
karol bielecki
foto: Super Express

Karol Bielecki na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro był w niesamowicie wysokiej formie. Nasz lewy rozgrywający swoimi bramkami doprowadził biało-czerwonych do strefy medalowej. Choć podopieczni Tałanta Dujszebajewa nie zdobyli w Brazylii żadnego krążka, to na pocieszenie został tytuł króla strzelców dla "Koli".

Karol Bielecki w Rio de Janeiro nie miał w zasadzie czasu na odpoczynek. Po kontuzji Michała Jureckiego od trzeciego spotkania turnieju musiał radzić sobie w zasadzie sam na lewym rozegraniu. "Kola" wystąpił w Brazylii w ośmiu meczach, w których zdobył aż pięćdziesiąt pięć bramek. Taki wynik wystarczył, żeby zawodnik Vive Tauronu Kielce został królem strzelców turnieju olimpijskiego. Szkoda tylko, że nie wystarczyła do medalu. Walkę o brąz Polacy przegrali z Niemcami.

Drugi w klasyfikacji był Mikkel Hansen. Duńczyk pokonywał bramkarzy rywali o jeden raz mniej niż Bielecki. Do ojczyzny wróci jednak w lepszym humorze niż nasz rozgrywający. Dania w finale olimpijskim zagrała z Francją i wygrała decydujący mecz, tym samym zapisując się w historii światowej piłki ręcznej.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: