SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Maja Włoszczowska: To srebro jest dla Marka

Maja Włoszczowska: To srebro jest dla Marka

22.08.2016, godz. 02:00
To srebro jest dla Marka
foto:

Przed startem miałam plan, żeby pojechać po prostu perfekcyjny wyścig bez żadnych błędów i nie myśleć o medalu. Adam Małysz, który jest dla mnie wzorem sportowca, powtarzał, że nie myśli o tym, który będzie, tylko chce oddać dwa dobre i równe skoki. I ja myślałam tak samo - mówiła na mecie Maja Włoszczowska, wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim.

- Jaki był ten wyścig? Bardzo ciężki?

Maja Włoszczowska: - Tak, ale dobrze go rozegrałam. Miałam bardzo dobry start i potem cały czas utrzymywałam się w czołówce. Chyba ani razu nie spadłam poniżej piątego miejsca.

- Masz pomalowane paznokcie na złoto...

- Miały być kolorowe, ale jak zobaczyłam zdjęcie Kolumbijki, która zdobyła złoto w BMX z takimi paznokciami, to w ostatniej chwili zmieniłam zdanie i też poszłam w złoto.

- I celem było złoto? Tych srebrnych medali masz już strasznie dużo - 4 z mistrzostw Europy, 4 z mistrzostw świata, teraz drugi na igrzyskach.

- Każdy sportowiec marzy o złocie. Ja też o nim marzyłam, tym bardziej że olimpijskie srebro już w swojej kolekcji mam (Pekin 2008, red.). Ale bardzo cieszę się z tego srebra. To jest wyścig jeden na cztery lata, a mocnych dziewczyn było tutaj bardzo dużo.

- Cztery lata temu nie pojechałaś w Londynie, bo wcześniej doznałaś koszmarnej kontuzji nogi. Ten medal smakuje dzięki temu jeszcze lepiej?

- Nie podchodzę tak do tego. Przede wszystkim przez te cztery lata nauczyłam się nie myśleć o wynikach i medalach, tylko starać się cieszyć życiem i kolarstwem. To był wspaniały okres w moim życiu, mnóstwo przygód, sporo też pecha, ale często ten pech daje też dużo pozytywnych emocji.

- Jechałaś z opaską z nazwiskiem tragicznie zmarłego trenera Marka Galińskiego (wypadek samochodowy w 2014 roku).

- Strasznie mi przykro, że nie ma dzisiaj z nami Marka (Maja z trudem powstrzymuje łzy, red.). Nie byłoby mnie na tym podium, gdyby nie on. Dedykuję mu ten medal.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: