SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport rio 2016 Mistrz olimpijski i były minister sportu: Zieliński oszukał nas wszystkich, niech odda pieniądze!

Mistrz olimpijski i były minister sportu: Zieliński oszukał nas wszystkich, niech odda pieniądze!

09.08.2016, godz. 16:52
Adam Korol
Adam Korol foto: Twitter

Tomasz Zieliński już oficjalnie został wyrzucony z reprezentacji Polski sztangistów za stosowanie dopingu, a jego zachowanie wzbudziło wielkie poruszenie i wywołało mnóstwo słów krytyki. Głos w tej sprawie zabrał też były minister sportu i turystyki oraz mistrz olimpijski z Pekinu Adam Korol, który przyznał, że ciężarowiec oszukał wszystkich Polaków i powinien oddać pieniądze przeznaczone na jego przygotowania do igrzysk.

W organizmie Zielińskiego wykryto nandrolon, który jest środkiem niedozwolonym. Próbka "B" potwierdziła wyniki próbki "A", co oznacza, że polski sztangista został wydalony z wioski olimpijskiej i wykluczony z reprezentacji na czas igrzysk w Rio. Jego oszustwo wywołało falę komentarzy, a zawodnika skrytykował m.in. były mistrz olimpijski w rzucie młotem Szymon Ziółkowski, który stwierdził, że jest to wstyd i hańba dla całego polskiego sportu.

W podobnie gorzkim i ostrym tonie wypowiedział się Adam Korol, złoty medalista z Pekinu, czterokrotny mistrz świata w wioślarstwie oraz były minister sportu i turystyki. W postach wrzuconych na Twittera i Facebooka nie szczędził krytyki pod adresem polskiego dopingowicza, który jego zdaniem oszukał wszystkich kibiców. "Wstyd, hańba, żenada i generalnie brak słów".

Poniżej możecie zobaczyć wpisy Korola dotyczące Zielińskiego.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: