Paraolimpiada Rio 2016. Kolarze pojechali po złoto i srebro!

2016-09-14 17:52

Polscy sportowcy na paraolimpiadzie w Rio de Janeiro dalej koszą medale aż miło! Tym razem popisali się kolarze. Złoty krążek wywalczył Rafał Wilk, natomiast srebrny trafił do Anny Harkowskiej. Łącznie biało-czerwoni mają na igrzyskach paraolimpijskich ponad 20 medali.

Krążki Rafała Wilka i Anny Harkowskiej wywindowały Polskę na 12. miejsce w klasyfikacji medalowej paraolimpiady w Rio. Po sukcesach kolarzy Polska ma dokładnie 22 medale (5 złotych, 10 srebrnych i 7 brązowych). Wilk zwyciężył w indywidualnej jeździe na czas w klasie H4. Jego złoto nikogo nie dziwi, bowiem cztery lata temu w Londynie wywalczył dwa krążki z najcenniejszego kruszcu. W swoim wyścigu zdeklasował rywali i nawet przez moment nie musiał się obawiać o najlepszy rezultat. Z kolei Harkowska zajęła drugie miejsce w tej samej konkurencji, tyle że w klasie C5. Już po raz czwarty w karierze została wicemistrzynią olimpijską! W swoim finale nie była w stanie dogonić bitej faworytki - Brytyjki Sarah Storey.