SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Paraolimpiada Rio 2016: Medalowy piątek Polaków! Będzie czołowa dziesiątka klasyfikacji?

Paraolimpiada Rio 2016: Medalowy piątek Polaków! Będzie czołowa dziesiątka klasyfikacji?

17.09.2016, godz. 10:12
Rio 2016
Rio 2016 foto: EAST NEWS

Dominacja Polaków w Rio de Janeiro! Nasi sportowcy w piątek zaszaleli w Brazylii! Lech Stoltman zdobył brąz, Alicja Fiodorow oraz nasze trio szermiercze na wózkach dwa srebra, a Barbara Niewiedział poprawiła swój rekord paraolimpijski o 11 sekund i sięgnęła po złoto. Biało-czerwoni w klasyfikacji medalowej zajmują obecnie dwunastą lokatę.

Niewiedział zdominowała bieg na 1500 metrów w Rio de Janeiro w klasie T20. Druga na mecie Węgierka Ilona Blacsi straciła do Polki aż 3,5 sekundy. To kolejne podium naszej reprezentantki na igrzyskach w Ameryce Południowej. Wcześniej zajęła również 3. miejsce w biegu na 400 metrów.

Mniej szczęścia mieli nasi szermierze na wózkach. Znakomite występy w fazie grupowej - przeciwko Włochom oraz Hong Kongowi - dały naszym półfinał. W nich zwyciężyli Francuzów, a dopiero w finale bezkonkurencyjni okazali się Chińczycy. Polacy przegrali 27:45, ale przywiozą z Brazylii znakomite wspomnienia. Tak jak Alicja Fiodorow - również zawisł na jej szyi srebrny medal - nasza olimpijska multimedalistka oraz Lech Stoltman, który pchnięciem na odległość 11 metrów i 39 centymetrów pozbawił krążka... Karola Kozuna. Również Polaka.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: