SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Paraolimpiada Rio 2016: Piękna ceremonia otwarcia za nami. Zobacz ZDJĘCIA

Paraolimpiada Rio 2016: Piękna ceremonia otwarcia za nami. Zobacz ZDJĘCIA

08.09.2016, godz. 14:17
Paraolimpiada Rio 2016, ceremonia otwarcia na Maracanie
foto: EAST NEWS

Jeszcze do końca nie opadły emocje po igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, a w środę 7 września wystartowała Paraolimpiada 2016! Na Maracanie miała miejsce prezentacja wszystkich reprezentacji i wielka ceremonia otwarcia, którą zorganizowano z wielkim rozmachem. Mamy dla was zdjęcia z tego wyjątkowego wydarzenia!

Igrzyska w Rio zakończyły się 21 sierpnia, ale to nie koniec sportowych emocji w jednym z największych miast Brazylii. U wybrzeży Atlantyku ponownie zgromadziły się setki sportowców, którzy przez kolejne kilkanaście dni rywalizować będą o medale na Paraolimpiadzie. 7 września w strugach deszczu na Maracanie miała miejsce uroczysta ceremonia otwarcia, która zachwyciła rzesze kibiców na całym świecie.

Ogień olimpijski na stadionie rozpalił brazylijski pływak Clodaoldo Silva, ale nie zabrakło też wzruszających momentów. Podczas niesienia znicza olimpijskiego na ziemię upadła poruszająca się o lasce paraolimpijka z igrzysk w 1984 roku w Nowym Jorku Marcia Malsar, ale nie poddała się i przy owacji tysięcy kibiców zgromadzonych na trybunach wstała dalej niosąc ogień.

Igrzyska paraolimpijskie potrwają do 18 września, a szanse na podium będą mieli reprezentanci Polski, którzy przed czterema laty w Londynie wywalczyli 14 złotych krążków. Teraz liczą na poprawę tego znakomitego wyniku, a początek rywalizacji w kilku dyscyplinach (m.in. tenis stołowy, kolarstwo, pływanie czy konkurencje lekkoatletyczne) już dziś, czyli 8 września. Wszystko śledzić możecie na antenach TVP, a czytając Sport.se.pl nie umknie wam żadna ważna informacja dotycząca startów Polaków.

A jak wyglądała ceremonia otwarcia na Maracanie? Zobaczcie na zdjęciach i filmikach z Rio!

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: