Nigeria - Japonia, igrzyska olimpijskie, piłka nożna

Autor: East News

Piłka nożna rozpoczęła igrzyska olimpijskie. Kosmiczne wyniki, cztery gole w sześć minut

2016-08-05 10:32

Choć igrzyska olimpijskie nie zostały jeszcze oficjalnie zainaugurowane, to piłkarze już zaczęli zmagania na brazylijskich stadionach. Trzeba przyznać, że w pierwszej kolejce fazy grupowej reprezentacje z całego świata zaprezentowały bardzo radosny futbol. Wystarczy wspomnieć mecz Nigeria - Japonia, w którym padło dziewięć goli, a cztery z nich w odstępie zaledwie sześciu minut.

Piłka nożna i igrzyska olimpijskie dla wielu kibiców wcale nie idą w parze. Fani nie mogą oglądać na tej imprezie największych gwiazd futbolu. W każdej reprezentacji może występować zaledwie trzech zawodników, którzy mają więcej niż dwadzieścia trzy lata. Okazuje się jednak, że młodzi futboliści również potrafią dostarczyć wielu pozytywnych emocji. Potwierdziła to pierwsza kolejka fazy grupowej olimpijskiego turnieju piłkarskiego w Rio de Janeiro.

Na osiem spotkań tylko w dwóch kibice nie obejrzeli bramek. Oba takie remisy zanotowały drużyny grupy A. Brazylia nie potrafiła pokonać RPA, a Dania nie poradziła sobie z Irakiem. Już na początek zmagań zaplanowano bardzo ciekawy mecz Portugalia - Argentyna. Oba kraje dysponują zdolną młodzieżą i wydawało się, że na boisku nie zabraknie zagrań najwyższych lotów. Piłkarze nie zawiedli, a ostatecznie lepsza okazała się ekipa z Europy, wygrywając 2:0. W Rio nie brakuje także kosmicznych wręcz wyników. Na zakończenie pierwszej kolejki Korea Południowa wygrała z Fidżi 8:0, a Nigeria pokonała Japonię 5:4. Ten ostatni mecz zaczął się niesamowicie. Po dwunastu minutach mieliśmy już 2:2, a wszystkie cztery bramki zostały zdobyte w odstępie zaledwie sześciu minut.

Komplet wyników 1. kolejki turnieju piłkarzy nożnych na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro: