SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport rio 2016 Polacy musieli sprzątać swoje pokoje w Rio. Michał Jurecki chwycił za szczotkę [ZDJĘCIE]

Polacy musieli sprzątać swoje pokoje w Rio. Michał Jurecki chwycił za szczotkę [ZDJĘCIE]

04.08.2016, godz. 11:09
Michał Jurecki, Krzysztof Lijewski, Mateusz Jachlewski
foto: Facebook

Polscy piłkarze ręczni są jedną z naszych medalowych nadziei na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Swoją przygodę z Brazylią zaczęli jednak nie od ciężkich treningów, ale sprzątania sypialni w wiosce olimpijskiej. Sławomir Szmal stwierdził, że w pokojach nie dało się mieszkać, a Michał Jurecki udowodnił, że porządki mu nie straszne i jako pierwszy chwycił za miotłę.

Problem z wioską olimpijską w Rio de Janeiro wciąż trwa. Najpierw na warunki w miejscu noclegów narzekali Australijczycy, którzy mieli problem z czystością w pokojach. Jak się okazało, Brazylijczycy nic nie robią, by poprawić warunki mieszkalne sportowców z całego świata. Przekonali się o tym polscy szczypiorniści. Biało-czerwoni po przyjeździe do wioski olimpijskiej zamiast za treningi wzięli się za porządki. Przodował w nich Michał Jurecki, który jako pierwszy chwycił za miotłę i zaczął sprzątać pokój.

- Musieliśmy sami doprowadzić pokoje do stanu, by dało się w nich funkcjonować. Wcześniej się do tego nie nadawały. Było brudno i mało kto chciałby spać w takich warunkach. Teraz jest w porządku. Przyjechaliśmy na kilka tygodni i nie wyobrażam sobie, by w tym czasie tak wyglądały pokoje. Mamy skupiać się na grze i treningach, a nie myśleć o tym, że strach wejść do łazienki - powiedział Sławomir Szmal w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: