SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rafał Majka wraca do Polski! Transmisja LIVE z lotniska

Rafał Majka wraca do Polski! Transmisja LIVE z lotniska

08.08.2016, godz. 16:46
Rafał Majka brązowym medalistą Io w Rio
Rafał Majka - brązowy medal (kolarstwo) foto: AP

Rafał Majka znów na polskiej ziemi! Nasz bohater igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w poniedziałek wyląduje na warszawskim Okęciu. Razem z nim do Polski wraca niezwykle cenny brązowy medal. Sport.se.pl i tv.se.pl przywitają kolarza! Oglądajcie transmisję.

Rafał Majka ma dopiero 26 lat, a już wielkie kolarskie sukcesy na koncie. Dwa razy triumfował w klasyfikacji górskiej Tour de France. Był też trzeci w prestiżowej Vuelcie a Espana, wygrał też Tour de Pologne. Teraz dołożył do kolekcji brązowy medal igrzysk olimpijskich. W sobotę zajął trzecie miejsce w wyścigu ze startu wspólnego w Rio de Janeiro. Długo prowadził, pierwszy wjechał na finisz wzdłuż słynnej plaży Copacabany. Walczył dzielnie, ale dał się wyprzedzić zawodnikom z Danii i Belgii. Brąz IO to  tak gigantyczny sukces, a ostatnie kilometry już przeszły do historii polskiego sportu. - Mieliśmy łzy w oczach. Rafał był bardzo zmęczony. Mówił, że strasznie go bolą nogi, ale był szczęśliwy - relacjonowała w rozmowie z "SE" jego żona Magdalena. Ona, ale i tysiące polskich kibiców czekają na powrót Rafała z Brazylii.

Kiedy Rafał Majka wróci z IO w Rio de Janeiro? Brązowy medalista już w poniedziałek wyląduje na lotnisku w Warszawie! Wraca via Amsterdam, spodziewany jest na Okęciu ok. 16.30. Zapewne powitają go tłumy kibiców. Nie zabraknie też tv.se.pl i sport.se.pl. Możecie śledzić u nas transmisję! Wystarczy wejśc na profil se.pl na Facebooku!

KLIKNIJ I WEJDŹ NA PROFIL SE.PL NA FACEBOOKU!

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: