SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio 2016: Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz poznali rywali. Z kim i kiedy zagrają?

Rio 2016: Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz poznali rywali. Z kim i kiedy zagrają?

04.08.2016, godz. 16:53
Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz
Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz foto: EAST NEWS

Jerzy Janowicz długo nie grał w tenisa, przez co mocno spadł w rankingu ATP. Jednak losowanie pierwszej rundy turnieju tenisowego w Rio de Janeiro okazało się dla niego dość łaskawe. Agnieszka Radwańska dzięki rozstawieniu (nr 4) trafiła na dużo niżej notowaną rywalkę z Chin. Z kim zagra Magda Linette? Kiedy mecze Janowicza i Radwańskiej? Sprawdźcie u nas!

Jerzy Janowicz zagra w 1. rundzie z Luksemburczykiem Gillesem Mullerem. Jest to doświadczony, 33-letni tenisista. Będzie faworytem w starciu z łodzianinem, przynajmniej na papierze. Muller to 37. zawodnik rankingu ATP. Janowicz jest na odległym 174. miejscu. Polak długo nie mógł wyleczyć kontuzji kolana ale jeśli zdrowie w Rio będzie mu dopisywać, ma szansę awansować do drugiej rundy. Rywal nie jest z najwyższej półki.

Agnieszka Radwańska rozpocznie turniej olimpijski od spotkania z Chinką Zheng Saisai. Nie powinna mieć żadnych problemów z awansem do drugiej rundy. Jej rywalka to 64. rakieta rankingu WTA. W singlowym turnieju pań mamy jeszcze Magdę Linette, którą czeka mecz z groźną Anastazją Pawluczenkową. Rosjanka przed igrzyskami wyeliminowała z turnieju WTA Montreal Agnieszkę Radwańską.

Kiedy mecze Polaków? Tenisowy turniej na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro rozpoczyna się w sobotę 6 sierpnia. Pierwsza runda rozgrywana będzie także w niedzielę. Radwańska i Janowicz powinni wystąpić pierwszego dnia zmagań. Będziemy mądrzejsi gdy organizatorzy ujawnią harmonogram spotkań.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: