SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio 2016: Agnieszka Radwańska wybrała partnera. W mikście zagra z Łukaszem Kubotem

Rio 2016: Agnieszka Radwańska wybrała partnera. W mikście zagra z Łukaszem Kubotem

06.08.2016, godz. 19:07
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska foto: Super Express

Agnieszka Radwańska wybrała partnera, z którym będzie wspólnie walczyła w mikście o medal na igrzyskach olimpijskich. "Isia" zdecydowała się na Łukasza Kubota, który w sobotę z Marcinem Matkowskim awansował do kolejnej rundy w Rio. - Na razie koncentrujemy się jednak na deblu - skomentował polski tenisista.

Od kilku dni zastanawiano się, kto będzie partnerem Agnieszki Radwańskiej w mikście podczas igrzyskich olimpijskich. W sobotę wszystko stało się jasne. "Isia" powiadomiła o swojej decyzji Marcina i Łukasza, a oni polskich dziennikarzy. - Nie ma już żadnej tajemnicy. Taką decyzję przekazała mi sama Agnieszka. To ona decydowała. Powiedziała, że ze mną występowała w mikście na Wimbledonie i tutaj zagra tutaj z Łukaszem - powiedział Matkowski.

- Cieszę się, że będzie jeszcze jedna szansa na medal, ale nie chcę wpadać w przesadny optymizm. Na razie koncentrujemy się jednak na deblu, a Agnieszka na turnieju singlowym - skomentował wybór krakowianki Kubot. Gra w mikście na igrzyskach jest najkrótszą drogą do medalu, ponieważ bierze w nim udział zaledwie szesnaście par, a dwa triumfy dają już awans do walki o złoto, srebro lub brąz.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: