SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio 2016. Anita Włodarczyk z nowym rekordem świata i ZŁOTYM MEDALEM!!!

Rio 2016. Anita Włodarczyk z nowym rekordem świata i ZŁOTYM MEDALEM!!!

15.08.2016, godz. 21:19
Anita Włodarczyk ma ZŁOTO!
Anita Włodarczyk - złoty medal (rzut młotem) foto: EAST NEWS

WIELKA Anita Włodarczyk zdobyła ZŁOTY MEDAL igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro!!! Polka była bitą faworytką do medalu w finale rzutu młotem kobiet i nie zawiodła! Była niesamowita - najpierw rzuciła po rekord olimpijski, a później świata! To piąty krążek polskiej reprezentacji w Rio!

Anita Włodarczyk, w finale konkursu rzutu młotem, w swojej najlepszej próbie rzuciła na odległość 82,29 m, co pozwoliło jej wywalczyć złoty medal! Jest to także nowy rekord świata! Polka musiała zdobyć krążek na igrzyskach. Nie dość, że ostatnio była w rewelacyjnej formie, to przecież już wcześniej miała na koncie najlepszy rzut globu (81,08 m). Bez problemu weszła do najlepszej ósemki finału po trzech rzutach. Właśnie ten trzeci rozwiał wszelkie wątpliwości, do kogo trafi złoto.

Dzięki Włodarczyk Polska ma piąty medal na igrzyskach w Rio! Najpierw po brąz pojechał na rowerze Rafał Majka, później kolejny brąz i wymarzone złoto wywalczyły wioślarki, a srebro dołożył Piotr Małachowski w rzucie dyskiem.

Złoto z Brazylii to kolejny medal olimpijski w kolekcji Włodarczyk. Cztery lata temu w Londynie rzuciła na srebro, ale to może ulec zmianie, W związku z dyskwalifikacją Tatiany Łysenko możliwe jest, że nastąpi korekta wyników i srebro wywalczone na Wyspach Brytyjskich zamieni się w złoto! To właśnie Polka posłała młot najdalej z uczciwie startujących sportsmenek.

Wyniki finału rzutu młotem kobiet na igrzyskach w Rio:

1. Anita Włodarczyk (Polska) - 82,29 m (rekord świata!)
2. Wenxiu Zhang (Chiny) - 76,75 m
3. Sophie Hitchon (Wlk. Bryt.) - 74,54 m
(...)
9. Joanna Fiodorow (Polska) - 69,87 m

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: