SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio 2016: Autobus z dziennikarzami ZAATAKOWANY. Wybito dwie szyby [ZDJĘCIE]

Rio 2016: Autobus z dziennikarzami ZAATAKOWANY. Wybito dwie szyby [ZDJĘCIE]

10.08.2016, godz. 14:39
Rio 2016
Rio 2016 foto: EAST NEWS

Tragedia była o krok. Autobus przewożący akredytowanych dziennikarzy na igrzyska olimpijskie stał się celem ataku. Zostały wybite w nim dwie szyby, a oświadczenie w tej sprawie wydał już Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

Do tego mrożącego krew w żyłach wydarzenia doszło około godz. 22:00 w pobliżu faweli "Miasto Boga", która słynie z wysokiej przestępczości, leżącej między dwoma centrami olimpijskimi Deodoro i Barra. - Usłyszeliśmy dwukrotnie huk z prawej strony autobusu, dwie szyby zostały zbite, a dziennikarz z Białurusi został ranny kawałkiem szkła w rękę. Nie wiemy, czy były to kule czy kamienie - powiedział dziennikarz argentyńskiego "La Nacion" Gaston Sainz. - Rzuciliśmy się na podłogę. Policja przyjechała dwa kilometry dalej. Eskortowano nas do centrum prasowego - dodał. Obrażenia doznała jeszcze jedna osoba. Jak na razie tej wersji nie potwierdzają przedstawciele MKOl-u. "Jesteśmy świadomi, że autobus miał dwie szyby rozbite za pomocą obiektów pochodzących z zewnątrz. Trwa śledztwo w tej sprawie - brzmi oświadczenie.

Pojazd jechał między halą koszykarską a głównym parkiem olimpijskim. Nie jest to pierwszy tego typu przypadek, ponieważ w sobotę wystrzelono z broni w ośrodku jeździeckim, a kula przeleciała kilka metrów od dziennikarzy.

Źródło: Press Focus/x-news
autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: