SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio 2016. Biegaczka zatrzymała się i pomogła kontuzjowanej rywalce ukończyć wyścig! [ZDJĘCIA]

Rio 2016. Biegaczka zatrzymała się i pomogła kontuzjowanej rywalce ukończyć wyścig! [ZDJĘCIA]

17.08.2016, godz. 12:04
EN_01220526_0482
foto: EAST NEWS

Igrzyska olimpijskie to przede wszystkim rywalizacja, ale czasami walka o medale schodzi na bok. Najważniejszy jest duch sportu i zdrowie sportowców, co w pięknym i dobitnym stylu pokazała biegaczka Nikki Hamblin. Podczas wyścigu zatrzymała się, aby pomóc kontuzjowanej rywalce - co za gest! Zobaczcie ZDJĘCIA.

Nikki Hamblin z Nowej Zelandii zasługuje na oddzielny medal za to, co zrobiła podczas półfinałowego biegu kobiet na 5000 metrów. Potrafiła zrezygnować z walki o wielkie marzenia, bo jej przeciwniczka (Abbey D’Agostino z USA) nie była w stanie ukończyć wyścigu. W pewnym momencie obie zawodniczki się przewróciły. Hamblin natychmiast była gotowa do dalszego biegu, ale gdy zobaczyła leżącą Amerykankę, postanowiła pomóc, kosztem awansu do wielkiego finału.

- Cierpiałam, nie wiedziałam co się dzieje, ale nagle poczułam dłoń na moim ramieniu i usłyszałam słowa "Wstawaj, wstawaj! Musimy ukończyć ten wyścig!". Jestem bardzo wdzięczna za pomoc - mówiła D'Agostino.

Obie biegaczki ukończyły zawody na ostatnich miejscach, ale to nie ma żadnego znaczenia. Gdy razem szły do linii mety, wspierał je cały Stadion Olimpijski! Wspólnymi siłami ukończyły bieg. Potem wyściskały się, a Amerykanka usiadła na wózku, gdyż uraz nie pozwalał jej na obciążenie nogi. Ta scena to piękne zobrazowanie tego, co w igrzyskach jest najważniejsze. Duch sportu, zdrowie, i szanowanie przeciwników zawsze powinny stać nad samolubnym staraniem się o medal.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: