SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio 2016: Bliźniaczki ukończyły maraton trzymając się za ręce. Ich federacja ostro krytykuje

Rio 2016: Bliźniaczki ukończyły maraton trzymając się za ręce. Ich federacja ostro krytykuje

18.08.2016, godz. 13:01
Anna i Lisa Hahner, maraton
foto: EAST NEWS

Takie obrazki zwykle przyprawiają o łzy wzruszenia, ale najwyraźniej nie wszystkich. Biorące udział w olimpijskim maratonie bliźniaczki z Niemiec - Anna i Lisa Hahner - na metę biegu dotarły trzymając się za ręce. To jednak bardzo nie spodobało się ich federacji, która stwierdziła, że było to... zachowanie pod publiczkę!

Na tych igrzyskach mieliśmy już sporo pięknych momentów, a finisz maratonu w wykonaniu Anny i Lisy Hahner był kolejnym z nich. Bliźniaczki, które na kilkaset metrów przed metą spotkały się na trasie maratonu, postanowił wpaść na finisz wspólnie. Trzymając się za ręce. Kibice i fotoreporterzy byli zachwyceni, ale takie zachowanie spotkało się jednak z dość niespodziewaną krytyką.

- Zwycięstwa i medale to nie są jedyne cele naszych sportowców na igrzyskach. Każdy olimpijczyk powinien być zmotywowany, by dać z siebie wszystko i celować w jak najlepszy wynik. Ich głównym celem było zwrócenie uwagi mediów. I za to je krytykujemy - stwierdził Thomas Kurschilgen, dyrektor sportowy niemieckiej federacji.

Bliźniaczki ukończyły maraton kolejno na 81. i 82. miejscu, ale odpierają krytykę ze strony władz - To był magiczny moment, że mogłyśmy razem ukończyć maraton. Nie myślałyśmy o tym, co robimy. Trenowałyśmy ciężko przez cztery lata, żeby się tu znaleźć. Żadnej z nas nie zadowala ani miejsce, ani wynik. Ale wiemy, że tego dnia dałyśmy z siebie wszystko - powiedziała Anna Hahner.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: