SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio 2016: Chorwaci na drodze polskich szczypiornistów do półfinału

Rio 2016: Chorwaci na drodze polskich szczypiornistów do półfinału

16.08.2016, godz. 07:51
Polska - Chorwacja, piłka ręczna
foto: EAST NEWS

W nocy z poniedziałku na wtorek reprezentacja Polski w piłce ręcznej poznała rywala w walce o półfinał igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa o awans do strefy medalowej imprezy zmierzą się z silnym zespołem Chorwacji, który pokonał 41:26 Tunezję, zapewniając sobie pierwsze miejsce w swojej grupie.

Polacy z Chorwacją mają rachunku do wyrównania. Ostatni raz nasi szczypiorniści mierzyli się z środowym rywalem zimą tego roku podczas mistrzostw Europy, rozgrywanych nad Wisłą. Biało-czerwoni byli wówczas niemal pewni gry w półfinale, ponieważ Chorwaci nie prezentowali się zbyt dobrze. Co więcej przeciwnicy musieli wygrać z nami przynajmniej jedenastoma golami, by wejść do strefy medalowej. Okazało się, że w piłce ręcznej nie ma rzeczy niemożliwych. Polacy kompletnie zawiedli i przegrali 23:37 z późniejszym brązowym medalistą Euro.

W Rio de Janeiro oba zespoły spotkają się w ćwierćfinale. Stawka rywalizacji jest więc taka sama jak w styczniu. Wygrany otrzyma promocję do strefy medalowej. Faworytem spotkania są Manuel Strlek i spółka. W fazie grupowej Chorwacja spisywała się wyśmienicie i zasłużenie zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie. Na zakończenie wygrała z Tunezją aż 41:26. Polacy przeszli prawdziwą drogę przez mękę. Wygrali dwa z pięciu spotkań i do samego końca musieli martwić się o promocję do ćwierćfinału. Ostatecznie wyszli z grupy z ostatniego, czwartego miejsca. Mecz Polska - Chorwacja odbędzie się w nocy z środy na czwartek. Początek rywalizacji w Arenie Przyszłości o godzinie 1:30.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: