SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio 2016. Co się działo w nocy z wtorku na środę? Byliśmy blisko medalu

Rio 2016. Co się działo w nocy z wtorku na środę? Byliśmy blisko medalu

17.08.2016, godz. 08:11
Maria Andrejczyk
Maria Andrejczyk foto: EAST NEWS

Wiele ciekawego działo się z udziałem Polaków na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w nocy z wtorku na środę. Blisko medalu w keirinie był Damian Zieliński, w finale na 1500 metrów biegła Sofia Ennaoui, a oszczepem kapitalnie rzucała Maria Andrejczyk. Co ważnego będzie czekać polskich kibiców w środę?

W nocy ze wtorku na środę najbliżej medalu był w keirinie Damian Zieliński. Na torze kolarskim wjechał do ścisłego finału, a tam... musiał się mierzyć nie tylko z rywalami. Bardzo dziwne i podejrzane decyzje podejmowali sędziowie, którzy w świetle przepisów powinni byli zdyskwalifikować trzech zawodników z sześciu. To by oznaczało krążek dla naszego sportowca. Niestety arbitrzy olali przepisy. Ostatecznie pojechali wszyscy. Zieliński zajął niestety ostatnie miejsce.

W lekkoatletyce po cichu liczyliśmy na medal Sofii Ennaoui, która biegła w finale kobiet na 1500 m. Rywalki okazał się jednak zbyt mocne i nasza reprezentantka nawet nie zbliżyła się do medalu. Zajęła 10. miejsce.
Świetnie za to spisała się Maria Andrejczyk. W rzucie oszczepem 20-latka o 3 metry pobiła rekord życiowy (67,11 m) i wystąpi w finale!

Co czeka nas w środę? Eliminacje rozpoczyna Paweł Fajdek, ale główne atrakcje będą w sportach drużynowych. Siatkarze w ćwierćfinale zagrają z USA, a polscy szczypiorniści z Chorwacją. Będziemy trzymać kciuki!

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: