SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio 2016: Co za mięśnie, co za ciało! Etiopski pływak robi furorę! [WIDEO]

Rio 2016: Co za mięśnie, co za ciało! Etiopski pływak robi furorę! [WIDEO]

10.08.2016, godz. 16:49
Robel Kiros Habte
Robel Kiros Habte foto: Twitter

Może i nie uzyskał najlepszego czasu, może i nie przebrnął eliminacji. Ale za to jak wygląda! Adonis to mało powiedziane. Etiopczyk Robel Kiros Habte stanął na starcie kwalifikacji biegu pływackiego na 100 metrów stylem dowolnym i od razu zrobił furorę. Czym? Swoim... mięśniem piwnym! Zresztą zobaczcie sami jego występ w Rio.

Etiopia jest krajem, którego reprezentanci słyną z biegania na długie dystanse. Skąd więc wziął się tam Habte? - Chciałem zrobić coś innego dlatego wybrałem właśnie pływanie. Każdego dnia, wszyscy Etiopczycy wstają i idą biegać. Ale ja tego nie chciałem, zawsze marzyłem o pływaniu - powiedział.

Jego występ w biegu eliminacyjnym trudno uznać za udany, ale warto docenić to, że w ogóle go ukończył. Jeszcze zanim wskoczył do wody widać było, że ze sportowym stylem życia ma niewiele wspólnego. Furorę w sieci zrobiła jego "umięśniona" sylwetka, a konkretnie brzuch piwny! Momentami można było odnieść wrażenie, że na basenie pomylił drzwi, i zamiast udać się na trybuny trafił na pływalnię.

Spośród trzech zawodników startujących w eliminacjach uzyskał oczywiście najsłabszy czas, ale można się było tego spodziewać, bo już po kilkunastu metrach rywale dość mocno go wyprzedzali. Ostatecznie 100 metrów stylem dowolnym przepłynął w czasie blisko jednej minuty i pięciu sekund, podczas gdy rekord świata wynosi... 47,91 s. Warto jednak docenić jego chęci, wolę walki i oczywiście zniewalającą muskulaturę!

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: