SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio 2016: Dziewczyny na medal wróciły do Polski!

Rio 2016: Dziewczyny na medal wróciły do Polski!

18.08.2016, godz. 02:00
Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj, Rio 2016
Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj - złoty medal (wioślarstwo) foto: EAST NEWS

Duża grupa kibiców witała na lotnisku w Warszawie wioślarki, które zdobyły medale na igrzyskach olimpijskich w Rio. Dziewczyny przyznały, że nie spodziewały się tak gorącego przyjęcia

Do kraju wróciły złota dwójka (Magdalena Fularczyk i Natalia Madaj) oraz brązowa czwórka podwójna (Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Joanna Leszczyńska).

- Cieszymy się, że tak licznie przyszliście! Przywitanie spowodowało, że emocje wróciły. Cieszymy się, że mogłyśmy dać wam tyle emocji. Takiej frekwencji się nie spodziewałyśmy - powiedziała Magdalena Fularczyk.

Nie brakowało gorących okrzyków: "Jesteśmy dumni, dziewczyny, jesteśmy dumni" i "Sto lat". Medalistki otrzymały piękne bukiety kwiatów.

- To spełnienie naszych marzeń. Jest dla nas i dla kibiców. To było piękne widzieć, jak nasza flaga powiewa w Brazylii - powiedziała Natalia Madaj.

Gromkimi brawami nagrodzono również brązowe wioślarki z czwórki podwójnej.

- Emocje na lotnisku wróciły. To bardzo pozytywne uczucie i mam nadzieję, że w przyszłości będziemy mogły dawać jeszcze dużo radości - podkreśliła Monika Ciaciuch.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: