SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio 2016: Historyczny Andy Murray obronił olimpijskie złoto!

Rio 2016: Historyczny Andy Murray obronił olimpijskie złoto!

15.08.2016, godz. 18:30
Andy Murray zdobył złoto w Rio
foto: EAST NEWS

Andy Murray pokonał Juana Martina del Potro 3:1 (7:5, 4:6, 6:2, 7:5) w finale turnieju olimpijskiego w Rio. Reprezentujący Wielką Brytanię Szkot zapisał się w historii igrzysk, bo nigdy wcześniej żadnemu tenisiście nie udało się obronić złotego medalu zdobytego na olimpiadzie cztery lata wcześniej.

Obecność w finale del Potro można było uznać za małą niespodziankę, ale patrząc na jego drogę do tego spotkania trzeba przyznać, że całkiem zasłużenie miał możliwość rywalizacji o olimpijskie złoto. Argentyńczyk wyeliminował m.in. Novaka Djokovicia i Rafaela Nadala, a po tych spotkaniach z pewnością nabrał apetytu na jeszcze więcej.

Mecz z Murrayem długimi fragmentami był niezwykle wyrównany, a walka toczyła się cios za cios i punkt za punkt. Ostatecznie jednak górą okazał się Murray, dla którego był to drugi złoty medal na igrzyskach. Pierwszy zdobył cztery lata wcześniej w Londynie, a jego zwycięstwo w Rio było historyczne, bo nigdy wcześniej żadnemu tenisiście nie udało się obronić tytułu mistrza olimpijskiego.

W meczu o trzecie miejsce górą był z kolei Japończyk Kei Nishikori, który pokonał Rafaela Nadala 2:1 (6:2, 6:7, 6:3).

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: