SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio 2016: Historyczny wynik Anity Włodarczyk. Rzuciła dalej niż mężczyźni!

Rio 2016: Historyczny wynik Anity Włodarczyk. Rzuciła dalej niż mężczyźni!

20.08.2016, godz. 17:45
Anita Włodarczyk, Rio 2016
foto: EAST NEWS

Anita Włodarczyk w Rio de Janeiro rzuciła młotem tak, że pobiła rekord świata. Polka osiągnęła odległość ponad osiemdziesięciu dwóch metrów i okazało się, że był to wynik historyczny. Nigdy wcześniej kobieta nie dałaby bowiem rady pokonać zwycięzcy w konkursie mężczyzn, a nasza reprezentantka najlepszego młociarza w Rio wyprzedziła o prawie cztery metry!

Kobiecy rzut młotem na igrzyskach olimpijskich rozgrywany jest od imprezy w Sydney w 2000 roku. Wtedy najlepsza wśród pań okazała się Kamila Skolimowska, a wśród panów Szymon Ziółkowski. Różnica między nimi wyniosła prawie dziewięć metrów. Od tamtego czasu poziom mocno się wyrównał, a igrzyska w Rio de Janeiro były przełomowe. Anita Włodarczyk, która posłała młot na odległość osiemdziesięciu dwóch metrów i dwudziestu dziewięciu centymetrów, okazałaby się także najlepsza wśród... mężczyzn. Choć należy pamiętać, że panowie rzucają cięższymi przyrządami.

Konkurs panów w Brazylii stał na słabym poziomie, co trzeba sobie jasno powiedzieć. Choć brąz zdobył Wojciech Nowicki, to gdyby w eliminacjach nie spalił się psychicznie Paweł Fajdek, moglibyśmy liczyć na złoto. Jednak nie udało mu się wejść do finału, który wygrał Dilszod Nazarow. Złoty medalista posłał młot na odległość siedemdziesięciu ośmiu metrów i sześćdziesięciu ośmiu centymetrów.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: