SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio 2016: Holenderski gimnastyk wyrzucony z igrzysk. Przesadził z alkoholem

Rio 2016: Holenderski gimnastyk wyrzucony z igrzysk. Przesadził z alkoholem

09.08.2016, godz. 12:22
Yuri van Gelder, Rio 2016
foto: EAST NEWS

Yuri van Gelder specjalizujący się w rywalizacji na kółkach nie będzie miło wspominał swojej przygody na igrzyskach olimpijskich. Jednak sam jest sobie winien, ponieważ za bardzo świętował kwalifikację do finału. Holender wrócił do wioski w niedzielę nad ranem i nie był w olimpijskiej formie.

Holenderski gimnastyk nieco przesadził ze świętowaniem awansu i przez swoje zachowanie stracił szansę na pierwszy medal olimpijski w karierze. W sobotni wieczór wypił za dużo alkoholu i nie tylko nie wrócił do wioski olimpijskiej na czas, ale przede wszystkim był pijany. - To trudna decyzja, szkoda nam Yurija van Geldera, lecz złamanie zasad nie daje nam wyboru. Holenderscy sportowcy muszą szanować reguły. Jego zachowanie było niedopuszczalne - powiedział rzecznik "Pomarańczowych" w Rio de Janeiro Maurits Hendriks. Całą sprawę skomentował również dyrektor Holenderskiej Federacji Gimnastyki. - Jego zachowanie było nie do zaakceptowania. Jestem mocno zawiedziony - powiedział Hans Gootjes.

W przeszłości miał już problemy z używkami. W 2009 roku został złapany za zażywanie kokainy i został zawieszony na rok. W trakcie przerwy przeszedł kurację odwykową, wrócił do sportu, lecz ponownie wpadł problemy, tym razem z narkotykami. No cóż, jak widać nie każdy wie, kiedy może skorzystać z alkoholu i w jakich proporcjach.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: