SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio 2016: Irlandzki Kazimierz Greń? Działacz nielegalnie handlował biletami

Rio 2016: Irlandzki Kazimierz Greń? Działacz nielegalnie handlował biletami

08.09.2016, godz. 13:31
Patrick Hickey nielegalnie handlował biletami na igrzyska w Rio
foto: EAST NEWS

Jak widać nie tylko w Polsce istnieje zwyczaj sprzedawania biletów na wydarzenia sportowe przez działaczy. Irlandczycy też mają swojego Kazimierza Grenia! Patrick Hickey, były przewodniczący Stowarzyszenia Narodowych Komitetów Olimpijskich Europy (EOC), został oskarżony o nielegalny handel wejściówkami na igrzyska w Rio de Janeiro.

Hickey został powiązany z grupą osób, która nielegalnie handlowała biletami na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Ceny wejściówek dochodziły nawet do 8 tysięcy dolarów! Prokuratura poinformowała, że znalazła dowody łączące Irlandczyka z pozostałymi dziewięcioma oskarżonymi, którzy brali udział w całym procederze, a on sam został już przesłuchany.

Jaka była rola działacza? Miał on przekazywać bilety konikom, którzy sprzedawali je po zawyżonych cenach. Hickey został zatrzymany 17 sierpnia (na kilka dni przed zakończeniem igrzysk) w swoim hotelu w Rio de Janeiro. Teraz postawiono mu zarzuty.

Irlandczyk był szefem EOC od 1989 roku. Ponadto w przeszłości pełnił też kilka honorowych funkcji związanych ze sportem w swoim kraju - m.in. prezesa Irlandzkiej Federacji Judo (sam wcześniej uprawiał ten sport).

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: