SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio 2016. Joanna Jóźwik mimo świetnego czasu poza podium 800 m. Bez medalu i... bez chłopaka

Rio 2016. Joanna Jóźwik mimo świetnego czasu poza podium 800 m. Bez medalu i... bez chłopaka

21.08.2016, godz. 06:19
JOANNA JÓŹWIK FINAŁ
JOANNA JÓŹWIK FINAŁ foto: Super Express

Joanna Jóźwik (25 l.) w finale 800 metrów pobiegła świetnie, bijąc rekord życiowy z czasem 1:57.37. Niestety na nawiązanie walki z afrykańskimi babochłopami - Caster Semenyą (RPA), Francine Niyonsaba (Burundi) i Margaret Wambui (Kenia) - nie miała szans i zajęła 5. miejsce. - Marzyłam o medalu, ale jestem i tak bardzo z siebie dumna i zadowolona - mówiła nasza urocza biegaczka.

Wyglądające jak mężczyźni Afrykanki (ich rywalizacja z kobietami i brak limitu poziomu testoteronu wzbudzają ogromne kontrowersje) narzuciły od początku mordercze tempo.
- Było bardzo szybko, a to był już mój trzeci bieg. Myślałam, że jeszcze starczy mi sił na tę ostatnią stówę, ale jednak się nie udało. Ale jestem i tak bardzo zadowolona z tego wyniku. Pobiłam rekord życiowy. Goniłam ile sił, ale nie dałam rady. Marzyłam o medalu, więc lekki niedosyt jest, ale chyba jednak za dużo chciałam - powiedziała Jóźwik, która zdradziła też, że rozstała się ze swoim chłopakiem, fotografem.
- Nie dało się pogodzić mojego sportowego życia z jego życiem artysty. Nasze drogi się rozeszły - dodała.

autor: Michał Chojecki zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: