SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio 2016. Joanna Jóźwik pokazała moc w półfinale 800 m! "Masakra! Aż chcę skakać do nieba!"

Rio 2016. Joanna Jóźwik pokazała moc w półfinale 800 m! "Masakra! Aż chcę skakać do nieba!"

19.08.2016, godz. 08:36
JOANNA JÓŹWIK
JOANNA JÓŹWIK foto: Super Express

Joanna Jóźwik w półfinale biegu na 800 metrów pokazała taką moc, że przed sobotnim finałem zapachniało medalem. Piękna Polka w efektownym stylu wygrała swój wyścig, wyprzedzając z zadziwiającą łatwością po zewnętrznej wszystkie rywalki. Jej czas, 1.58.93, jest tylko niespełna pół sekundy gorszy od jej rekordu życiowego. To piąty wynik półfinałów. Niestety odpadła druga Polka Angelika Cichocka - 2.01.29 i ostatnie miejsce w półfinale.

- Ostatnio szło mi nieco gorzej. I pewnie nikt się nie spodziewał, że Jóźwik przyleci tutaj z taką formą, a tu proszę! Bardzo lubię tak zaskakiwać - mówiła szczęśliwa lekkoatletka.
- Na finiusza długo byłaś za plecami rywalek. Dopiero na zakręcie udało się je po zewnętrznej wyprzedzić. Taktyka czy wariactwo?
- To było wariactwo! Znów przykleiłam się do bandy i tak byłam przyklejona do sześćsetnego metra. Wszystkie zaczęły mnie obiegać. Myślałam sobie: "Co ja teraz mogę zrobić?". A potem to już była "dzida" na zakręcie i prostej. Masakra, aż mam ochotę skakać do nieba. Śmiałam się, że jestem po tym biegu tak nakręcona, że chyba trzy kółka przebiegnę a nie dwa.

- Przed finałem masz jeszcze w sobie moc?
- Tak i to dużo. Czuję, że zostało mi sił na finał. Tylko muszę się zregenerować. Wygrałam ten półfinał na dużym luzie. To było niesamowite, ja nie mogę w to uwierzyć.

- W sobotnim finale tempo będzie pewnie dużo szybsze.
- Myślę, że dziewczyny pójdą bardzo mocno. Caster Semenya może nawet poprawić swój rekord życiowy, czyli poniżej 1.55. Tylko pytanie czy ktoś jej pomoże. Zobaczymy jak to się wszystko pukłada. Stać mnie na mocny finisz ale również na ostre tempo od poczatku.

- Na mecie półfinału odtańczyłaś sambę. Co będzie jak wpadnie medal?
- O Boże! Wtedy chyba całe kółko będę tańczyć!

autor: Michał Chojecki zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: