SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport rio 2016 Rio 2016: Karina Lipiarska-Pałka wystartuje jako pierwsza Polka

Rio 2016: Karina Lipiarska-Pałka wystartuje jako pierwsza Polka

05.08.2016, godz. 09:45
Łucznictwo
foto: EAST NEWS

Igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro ruszają już w piątek. Zanim jednak odbędzie się oficjalna ceremonia otwarcia imprezy, to na sportowych arenach zobaczymy naszą pierwszą reprezentantkę. O awans do finału w łucznictwie powalczy Karina Lipiarska-Pałka. O godzinie 18:00 zawodniczka z Zabierzowa rozpocznie rywalizację z sześdziesięcioma siedmioma konkurentkami.

Karina Lipiarska-Pałka ma dwadzieścia dziewięć lat i jest zawodniczką klubu ULKS Grot Zabierzów. W piątek o godzinie 18:00 łuczniczka z Małopolski zacznie swoją walkę na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Lipiarska-Pałka powalczy o awans do finału. W kwalifikacjach weźmie udział sześćdziesiąt osiem zawodniczek z czterdziestu krajów. Każda z nich odda aż siedemdziesiąt dwa strzały w dwunastu seriach. Tarcza oddalona będzie o siedemdziesiąt metrów. Wyniki, jakie uzyskają, zadecydują o rozstawieniu w drabince walki o medale.

Na obiekcie Sambodromo, który może pomieścić aż trzydzieści tysięcy kibiców finały łucznictwa kobiet odbędą się 11 sierpnia. Cztery lata temu w Londynie polskim przedstawicielkom płci pięknej w tej dyscyplinie nie poszło najlepiej. Najwyżej sklasyfikowana została Natalia Leśniak z Łucznika Żywiec, która zajęła trzydzieste ósme miejsce.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: