SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio 2016. Katarzyna Niewiadoma SZÓSTA. "Nie jestem szczęśliwa, przyjechałam po medal"

Rio 2016. Katarzyna Niewiadoma SZÓSTA. "Nie jestem szczęśliwa, przyjechałam po medal"

07.08.2016, godz. 21:31
Katrzyna Niewiadoma, kolarstwo kobiece
foto: EAST NEWS

Katarzyna Niewiadoma (22 l.) nie poszła w ślady Rafała Majki i nie wjechała na olimpijskie podium w Rio. Wymieniana w gronie faworytek polska kolarka zajęła szóste miejsce. Decydującym momentem był morderczy podjazd ponad 20 km przed metą. Niewiadoma nie wytrzymała tempa i została w tyle. Potem w małej grupce goniła uciekające rywalki, ale nie dała rady zdobyć medalu, choć 6. miejsce to i tak dobry wynik młodej i utalentowanej Polki. Wygrała Holenderka Anna Van Der Breggen.

- Nie wiem co teraz czuję, ale na pewno nie jestem szczęśliwa, bo przyjechałam tu walczyć o medal - powiedziała na mecie Niewiadoma. - W pewnym momencie czegoś zabrakło. Nie powiem, że popełniłam gdzieś błąd, bo starałam się wszystko co w mojej mocy. Jedyne z czego się cieszę to, że przejechałyśmy ten wyścig bez żadnej kraksy, a było naprawdę niebezpiecznie na tych zjazdach. Jeszcze mam czasówkę przed sobą i mam nadzieję, że tam pokażę na co mnie stać - dodała Polka.

autor: Michał Chojecki zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: