Sport rio 2016 Rio 2016. Klątwa ćwierćfinału wciąż żywa. Polacy polegli z Amerykanami 0:3

Rio 2016. Klątwa ćwierćfinału wciąż żywa. Polacy polegli z Amerykanami 0:3

17.08.2016, godz. 20:45
Polska - USA
Polska - USA foto: EAST NEWS

Polscy siatkarze znów zakończyli olimpijską przygodę na fazie ćwierćfinału. To już czwarty raz z rzędu! Ekipa ze Stanów Zjednoczonych rozegrała kapitalny mecz i zasłużenie wygrała 3:0 (25:23, 25:22, 25:20). Biało-czerwoni nie wiedzieli, jak zaskoczyć rywali. Nasza gra opierała się na Bartoszu Kurku, który nie miał swojego dnia.

Wszyscy myśleliśmy, że tym razem Polska przełamie klątwę ćwierćfinału na igrzyskach olimpijskich i wejdzie do strefy medalowej. W grupie biało-czerwoni prezentowali się rewelacyjnie, w przeciwieństwie do siatkarzy ze Stanów Zjednoczonych, którzy wolno się rozkręcali. Na nasze nieszczęście trafili z formą na ćwierćfinał. My niestety nie. Nic nam nie wychodziło.

Nasi rywale od początku do końca spotkania byli lepsi w każdym elemencie gry - przyjęciu, obronie, ataku, serwisie. Szczególnie dobrze prezentowali się Anderson i Holt. W żaden sposób nie potrafiliśmy ich powstrzymać blokiem. Nawet w drugim secie, gdy podopieczni Antigi prowadzili w pewnym momencie 18:13, atakujący USA nie złożyli broni. Dalej grali swoje, odrobili straty i ostatecznie wygrali kolejne dwie partie, a cały mecz 3:0.

Naszym głównym problemem była dyspozycja Bartosza Kurka. Gra była wyraźnie ustawiona pod niego, ale lider reprezentacji Polski zbyt często się mylił. I to nie tylko w ataku. Psuł sporo zagrywek. Nie potrafiliśmy znaleźć innej taktyki, przez co marzenia o medalu olimpijskim musimy odłożyć na kolejne lata. Szkoda.

Polska - USA: 23-25, 22-25, 20-25

Polska: Nowakowski, Konarski, Kurek, Kłos, Drzyzga, Łomacz, Kubiak, Mika, Buszek, Bednorz, Bieniek
Libero: Zatorski

USA: Anderson, Russell, Sander, Lee, Shoji K., Priddy, Troy, Jaeschke, Christenson, Holt, Smith, Shoji E.

Wynik jest niestety sprawiedliwy. Amerykanie przewyższali nas pod każdym względem i zasłużenie są w półfinale. My dziękujemy naszym za walkę. Może za cztery lata przełamiemy klątwę ćwierćfinału...

TO JEST KONIEC POLSKIEJ PRZYGODY W RIO. Przegrywamy 0:3 ze Stanami Zjednoczonymi i odpadamy z turnieju olimpijskiego.

20:24 - Kurek serwuje w aut. Cztery meczbole dla naszych rywali...

20:23 - Kurek mocno obija potrójny blok! Jeszcze nie wszystko stracone. Trener USA wybija nas z uderzenia biorąc przerwę.

18:23 - Nasz blok wychodzi w aut. Nie mamy szczęścia.

18:22 - Doskonały atak z krótkiej Nowakowskiego. Cały czas musimy odrobić cztery punkty.

17:22 - Serwisu nie ma. Kubiak w siatkę.

17:21 - Kubiak podrywa zespół do walki potężnym atakiem! Nie za późno? Oby nie!

16:21 - Holt niszczy nas na środku.

16:20 - Dobrze Konarski, minął pojedynczy blok.

15:20 - W tak ważnym momencie Kłos psuje zagrywkę!

15:19 - Myli się na siatce Anderson. Jeszcze tak kilka razy prosimy :)

13:19 - Nasz blok zagrywa w aut... To już chyba koniec marzeń.

13:18 - Gra punkt za punkt nic nam teraz nie daje. Ale nie potrafimy zatrzymać Amerykanów.

13:17 - Buszek skutecznie atakuje po prostej.

12:17 - A teraz psuje serwis. Zły okres jego gry.

11:16 - Kurek znowu w aut.

11:15 - Kurek zablokowany.

11:14 - As Bieńka!

10:14 - Wreszcie punktujemy. Udało się przez środek.

9:14 - No nic nie kończymy, po prostu nic! Kurek po skosie zaatakował w aut.

9:13 - Ależ się pogubiliśmy. I jeszcze Kubiak ma chyba kontuzję. Gorzej być nie może.

9:12 - A po drugiej stronie wszystko działa jak należy :/ Nie mamy argumentów na boisku.

9:11 - Nasz podwójny blok nie jest zbyt szczelny.

8:9 - Bieniek kończy akcję na kontrze. Odrabiamy jeden punkt.

6:9 - Trzeba przyznać, że Amerykanie grają teraz rewelacyjnie. Wszystko bronią, a na siatce kończą za pierwszym razem. O czas prosi Antiga.

6:8 - Anderson jest dziś za dobry...

6:7 - Świetny atak Kłosa z krótkiej wystawy.

5:7 - Mika nie może się dziś wstrzelić na zagrywce.

5:6 - Znów musimy gonić wynik - nie lubimy grać z takiej pozycji.

4:4 - Kubiak odważnie atakuje z 2. linii. Mało tego dziś w jego grze.

3:3 - Potężny chaos na boisku. Gramy nerwowo, ale to zrozumiałe - przecież jesteśmy jeden set od porażki.

Rozpoczyna się trzecia partia. Oby nie ostatnia!

Na ten moment nie jesteśmy lepsi w żadnym elemencie gry. Coś musi się zmienić...

Sytuacja robi się tragiczna. USA wygrało drugiego seta 25:22 i są już tylko jeden set od półfinału.

22:24 - Gubimy się, wpadamy w siatkę. Będą znów piłki setowe dla USA.

22:22 - Kłos sam blokuje! Co za akcja w obronie!

21:22 - Wreszcie Holt popsuł podanie.

20:22 - Amerykanie nas kontrują i odjeżdżają w końcówce seta.

20:21 - Kurek w aut.

20:20 - Mamy remis. Trzeba znów dobrze zaserwować!

19:20 - A teraz przegrywamy. Jak to się stało??

19:19 - As serwisowy Andersona... Naszej przewagi już nie ma.

19:18 - Co za wymiana! Szkoda, że zakończona zablokowaniem ataku Miki. :/ O czas prosi Antiga.

19:16 - Kurek wyciąga nas z tarapatów.

18:16 - Złe przyjęcie... Źle się dzieje.

18:15 - Aj, szkoda. Mika dotknął siatki.

18:13 - Kurek rozkręcił się na dobre. Nic nie może go zatrzymać.

17:12 - Znów Amerykanie atakują w aut! I to kto - Anderson na czystej siatce!

16:11 - Autowy atak Russella!

15:11 - Świetnie teraz gramy. Kubiak z lewego skrzydła się nie myli.

14:10 - Co za atak Kurka! On jest wielki! Znalazł dziurę w potrójnym bloku!

13:10 - Holt serwuje w aut.

12:9 - Świetnie Mika! Przepchnął piłkę na siatce po fatalnej wystawie!

11:8 - Kontrujemy po dobrym serwisie Bieńka! Uciekamy!

10:8 - Anderson się przeliczył - nie trafił w boisko.

9:8 - Christenson zdobywa punkty potężnym serwisem.

8:6 - Głupio tracimy wysoką przewagę. Mika nie podbił piłki, którą miał na rękach.

8:4 - Mika z drugiej linii! Ależ rozegrała się nasza ofensywa. A chwilę później wreszcie pojawił się nasz blok! O czas proszą rywale.

6:3 - KUREK! Odważnie poszedł na wysoki blok i to mu się opłaciło.

5:3 - Za mocno podawał Anderson.

4:2 - Od czasu do czasu możemy liczyć na błędy w zagrywce rywali.

3:2 - Mieliśmy kolejny punkt w powietrzu, ale Kubiak nie trafił.

3:1 - Anderson nie zdołał obić naszego bloku.

2:0 - Dwa proste błędy USA i szybko obejmujemy prowadzenie!

Rozpoczyna się druga partia.

Może być już tylko lepiej!

Niestety, Polska ostatecznie przegrała pierwszego seta 23:25. Ale przecież gramy do trzech wygranych! Walczymy dalej!

23:24 - BLOK KUBIAKA! Walczymy!

22:24 - Teraz o czas prosi trener naszych rywali. Odrobimy to?

20:24 - Będą piłki setowe dla USA.

20:23 - Eh. Wszystkie ataki wpadają w nasze pole. Nie mamy lekarstwa na ataki Amerykanów.

20:22 - Ufff. Kubiak huknął potężnie i na szczęście trafił w palce blokujących.

19:22 - Nie zdążyliśmy postawić bloku. Szybko grają nasi rywale.

19:21 - Anderson serwuje w siatkę.

18:21 - A ściana amerykańska pokazała swoją siłę. Mika zablokowany. Znów o czas prosi Antiga.

18:20 - Nasz blok nie punktuje. Anderson robi co chce :/

18:19 - Ale teraz doskonale zakończył akcję na pojedynczym bloku!

17:19 - Mika już trzeci raz psuje serwis.

16:18 - Złe przyjęcie i znów musimy gonić...

16:16 - Co za zamieszanie! Amerykanie grali nogami, ale najważniejsze, że punkty dla nas :)

15:16 - Odważny i skuteczny atak Kurka po skosie.

14:16 - Kontrują nas Amerykanie i znów uciekają na dwa punkty. Pierwszy raz o czas poprosił Antiga.

14:14 - Straty odrobione!

13:14 - Mika mocno, na przełamanie! Początek miał słaby.

12:14 - Anderson sieje spustoszenie w naszej obronie.

12:13 - Piękna kiwka Kubiaka! Ależ to jest cwaniak pod siatką :)

11:13 - Pogubiliśmy się w przyjęciu.

11:11 - Obie drużyny na razie świetnie atakują. Gra idzie punkt za punkt.

10:10 - Wreszcie gramy środkiem. Świetnie spisał się Nowakowski!

9:9 - I znów błąd w podaniu Amerykanów.

8:8 - Znów autowa zagrywka rywali.

7:7 - Wyrównany początek. Żadna ekipa nie może odjechać z wynikiem.

6:6 - Ale teraz obił potrójny blok!

5:6 - Kurek zablokowany :/

5:5 - Mika serwuje w aut po dobrym ataku Kurka.

4:4 - Już remis. Niestety dobrze na zagrywkę wszedł groźny Anderson.

4:2 - Błąd w rozegraniu po drugiej stronie siatki. Odjeżdżamy!

3:2 - Bronimy, a Mika kontruje - brawo!

2:2 - Obie ekipy wymieniły się autowymi serwisami.

1:1 - Mika szybko wyrównuje.

0:1 - Pierwszy punkt dla USA.

My zaczniemy serwisem.

GRAMY! CHCEMY PÓŁFINAŁ!

Nie ma to jak dobra motywacja :)

Też to czujecie? To jest superważny mecz dla polskich siatkarz - najważniejszy na tych igrzyskach. Tego nie można przegrać!

Siatkarze już są na boisku. Za chwilę zaczynamy!

Nas jednak reprezentacja Sbornej nie interesuje, bo jeśli wygramy, trafimy na zwycięzcę meczu Włochy - Iran w półfinale.

My już szykujemy się do startu biało-czerwonych, ale wcześniej rozegrał się jeden ćwierćfinał. Rosja bardzo szybko uporała się z Kanadą (3:0).

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z ćwierćfinału siatkówki w Rio Polska - USA!
False 2931 True 1 2016-08-17 18:50:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora