SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio 2016. Kolejna WIELKA kontrowersja! Sędziowie dali drugą szansę Amerykankom

Rio 2016. Kolejna WIELKA kontrowersja! Sędziowie dali drugą szansę Amerykankom

18.08.2016, godz. 19:25
Allyson Felix i English Gardner
Allyson Felix i English Gardner foto: EAST NEWS

Sędziowie na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro znów są na ustach wszystkich i znów nie z dobrych powodów. Podjęli kolejną dziwną decyzję. Uznali odwołanie Amerykanek, które zgubiły pałeczkę w biegu eliminacyjnym w sztafecie 4x100 m. Zawodniczki z USA pobiegną jeszcze raz.

Amerykanki były faworytkami do złotego medalu w sztafecie 4x100 m. Totalnie zawaliły jednak bieg eliminacyjny! Biegnąca na drugiej zmianie Allyson Felix potknęła się i nie przekazała pałeczki English Gardner. Dopiero po kilku sekundach udało im się ruszyć dalej, ale było już za późno. Na metę dobiegły jako ostatnie i straciły szanse na medal. Przynajmniej tak się wydawało.

Amerykanki złożyły odwołanie, a sędziowie je uznali! Felix stwierdziła, że Brazylijka uderzyła ją w udo, ale na żadnej z powtórek tego nie widać. Raczej sama straciła równowagę. Arbitrzy przyznali jej jednak rację i wyrzucili reprezentantki kraju gospodarza igrzysk z zawodów. Przy okazji dyskwalifikację dostały również biegaczki z Kazachstanu. Jedna z nich przekroczyła linię zmiany. Sprinterki z USA pobiegną jeszcze raz, same. Żeby zakwalifikować się do finału potrzebują przebić czas 42.70 s.

To kolejna, bardzo kontrowersyjna decyzja sędziów. Wystarczy choćby przypomnieć wydarzenia z toru kolarskiego. W keirinie nasz Damian Zieliński został pozbawiony medalu, gdyż arbitrzy nie zdyskwalifikowali trzech uczestników finału. Zupełnie zignorowali przepisy.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: