SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio 2016: Kolejny skandal. Małgorzata Wojtyra skreślona z listy startowej: To jest kur... niesprawiedliwe

Rio 2016: Kolejny skandal. Małgorzata Wojtyra skreślona z listy startowej: To jest kur... niesprawiedliwe

14.08.2016, godz. 20:44
Małgorzata Wojtyra, Rio 2016
foto: Eastnews

Chaos w polskiej ekipie w Rio de Janeiro! Polska zawodniczka w kolarstwie torowym, Małgorzata Wojtyra, poinformowała, że nie wystartuje na igrzyskach w konkurencji, do której zdobyła niemal wszystkie punkty kwalifikacyjne. Powód nie jest znany, kolarka zdradziła tylko, że zadecydowali trenerzy. Dlaczego? Bo tak, bo mogą, bo dlaczego nie? I pomyśleć, że ci dyletanci dostają pensje z naszych podatków.

Wrzucamy orginalną treść oświadczenia zawodniczki:

Wersja skrócona? Wojtyra miała wystartować w omnium. Było to zrozumiałe, skoro zdobyła 95% punktów potrzebnych do kwalifikacji polskiej drużyny. Niestety, komuś przyszło do głowy, że byłoby zbyt prostym, dać akurat jej szansę na igrzyskach. W omnium - gdzie nie obowiązuje niestety imienna kwalifikacja - pojedzie inna kolarka. Wyjęta z przypadku, bo tak zadecydował "coach". A co najzabawniejsze - nikt za to nie beknie, bo trener wyjaśni, że na treningach lepsza była jego faworytka. I takiego wała, że ktoś udowodni, że było inaczej.

Niestety. Mamy też gorszą informację. Tego dyletanta, który odpowiada tam w Rio za selekcję - nie tylko w kolarstwie torowym, w związku pływackim również, zapytajcie Konrada Czerniaka - zatrudnił każdy z was. Bo każdy z was płaci mu pensyjkę. W podatkach.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: