SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio 2016: Konrad Czerniak nie popłynął... bo trener kadry o nim zapomniał!

Rio 2016: Konrad Czerniak nie popłynął... bo trener kadry o nim zapomniał!

10.08.2016, godz. 07:36
Konrad Czerniak
Konrad Czerniak foto:

Konrad Czerniak (27 l.) miał wystąpić w Rio de Janeiro na dystansach 100 m motylkiem i kraulem oraz w dwóch sztafetach. Start na 100 m kraulem przeszedł mu koło nosa. Powód? Główny trener polskiej reprezentacji Piotr Gęgotek (33 l.) przeoczył zgłoszenie go do olimpijskiej rywalizacji.

Konrad Czerniak trenuje od ośmiu lat w Hiszpanii pod okiem trenera Bartosza Kizierowskiego (39 l.), byłego mistrza świata. Piotr Gęgotek jest koordynatorem pracy kadrowiczów. Odpowiada za całość. Jako szkoleniowiec nie może się jak dotąd poszczycić wychowaniem zawodnika światowej klasy.

Już dwa miesiące temu, po mistrzostwach Polski w Szczecinie, Czerniak i Kizierowski zadeklarowali, na jakich dystansach wystąpi Czerniak w Rio.

- Wystartuję na 100 metrów motylkiem i 100 metrów dowolnym - powiedział wówczas pływak w rozmowie z "Super Expressem".

Szef ekipy Piotr Gęgotek z niewiadomych przyczyn przeoczył ten fakt w Rio.

- Według mnie główną przyczyną jest brak komunikacji pomiędzy trenerami Kizierowskim i Gęgotkiem - powiedział nam Jan Wiederek, szef szkolenia Polskiego Związku Pływackiego. - W myśl pierwotnych założeń Konrad miał indywidualnie płynąć tylko na 100 m. motylkiem. Wydaje się, że trener Kizierowski uważał za oczywisty także jego start w tej drugiej konkurencji, gdy Konrad uzyskał minimum.

I tak oto nie doszło do "przetarcia" się Konrada Czerniaka na dystansie 100 m kraulem. Przetarł się w eliminacjach sztafety 4x100 m kraulem. Uzyskał na ostatnim odcinku czas 48,53 s. Ponad dwudziestu rywali popłynęło szybciej.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: