SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio 2016. Liczymy na dwa medale dla duetu MM!

Rio 2016. Liczymy na dwa medale dla duetu MM!

12.08.2016, godz. 02:00
Piotr Małachowski
Piotr Małachowski foto: Super Express

Dziś olimpijską rywalizację zaczynają w Rio lekkoatleci. My bardzo wierzymy w mistrza świata w rzucie dyskiem Piotra Małachowskiego (33 l.), który przewodzi światowej tabeli tego roku z wynikiem 68,15 m. Nasz faworyt zacznie eliminacje o godz. 14.30 czasu polskiego.

- Nawet się nad tym nie zastanawiam, że jestem liderem - mówi "Super Expressowi" Małachowski. - Nie wiem już, ile razy spotykałem się z pytaniem, czy zdobędę złoty medal. Odpowiadałem, co mi ślina na język przyniosła.

Sam jednak już na poważnie uważa, że ma realne szanse walczyć o tytuł mistrza olimpijskiego. - Największym moim rywalem w Rio będę ja sam - ocenia. - Jeżeli nie przegram ze stresem i ambicjami, to wszystko będzie dobrze. Co do konkurentów, to aż dwunastu mieści się w odległości półtora metra za mną: bracia Hartingowie, Belg Milanov, Estończyk Kanter. A nieco za nimi mój treningowy partner Robert Urbanek.

Ból nogi, który pojawił się wiosną, już mu nie dokucza. - Zniknął dzięki ćwiczeniom rehabilitacyjnym, fizjoterapeutom i rozciąganiu nogi przed treningiem - mówi z satysfakcją.

W wiosce olimpijskiej Małachowski dzieli pokój tradycyjnie z dwukrotnym mistrzem olimpijskim w kuli Tomaszem Majewskim.

- Jakoś to przeżyję - obiecuje z przymrużeniem oka. - Lubimy się i przyjaźnimy od lat. Potencjał mieszkańców naszego olimpijskiego pokoju oceniam na dwa medale.

autor: Dariusz Chrabałowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: