SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio 2016: Mamy kolejny medal! SREBRNA Maja Włoszczowska

Rio 2016: Mamy kolejny medal! SREBRNA Maja Włoszczowska

20.08.2016, godz. 22:46
Maja Włoszczowska, Rio 2016
Maja Włoszczowska - srebrny medal (kolarstwo górskie) foto: EAST NEWS

Brawo! Maja Włoszczowska po świetnym wyścigu zdobyła olimpijskie SREBRO w kolarstwie górskim! To dla niej drugi medal igrzysk w karierze, bo wcześniej zgarnęła też srebrny krążek w Pekinie. Miała nawet szansę na złoto, ale na ostatniej pętli bardzo mocno przyspieszyła jej główna rywalka - Szwedka Jenny Rissveds - która ostatecznie wygrała zawody.

To był kapitalny wyścig. Maja Włoszczowska od początku była jedną z głównych kandydatek do medalu olimpijskiego w Rio de Janeiro, ale podczas tegorocznych igrzysk wielu polskich faworytów zawodziło. Jednak nie ona! Długo jechała ramię w ramię ze Szwedką Jenny Rissveds, ale na ostatnim okrążeniu rywalka włączyła turbodoładowanie i odstawiła Polkę dość zdecydowanie. Ta jednak wypracowała sobie tak dużą przewagę nad trzecią Catharine Pendrel z Kanady, że drugiego miejsca już nie oddała!

Dla Włoszczowskiej to z pewnością jeden z największych sukcesów w karierze. Nasza kolarka górska zdobywała już tytuł mistrzyni świata i Europy, ale brakowało jej olimpijskiego złota. Tego ostatecznie wywalczyć się nie udało, ale ze srebra i tak z pewnością bedzie się bardzo cieszyć. To dla niej drugi medal zdobyly na igrzyskach, bo osiem lat temu w Pekinie też ukończyła wyścig jako druga. Z kolei olimpiadę w Londynie opuściła z powodu kontuzji.

Teraz jednak pozostaje pogratulować naszej srebrnej medalistce i zakrzyknąć głośne BRAWO!

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: