Sport rio 2016 Rio 2016: Niedziela 21 sierpnia NA ŻYWO. Występy Polaków LIVE

Rio 2016: Niedziela 21 sierpnia NA ŻYWO. Występy Polaków LIVE

21.08.2016, godz. 15:03
Rio 2016

Przed nami ostatni dzień igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro! Dzisiaj najważniejszym punktem dnia będzie bitwa naszych szczypiornistów o brązowy medal z Niemcami, ale spore nadzieje wiążemy również z występami zapaśników oraz maratończyków. Bądźcie z nami!

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 35 sekund

Koniec! USA mistrzem olimpijskim w koszykówce! Amerykanie pokonali Serbów 96:66, a bohaterem spotkania został Kevin Durant, autor 30 punktów! To już koniec naszej relacji z ostatniego dnia igrzysk olimpijskich! Dziękujemy, że byliście z nami i do zobaczenia za cztery lata w Tokio!

Ponad 40 punktów przewagi zespołu USA nad Serbią. Miłe pożegnanie Mike'a Krzyzewskiego z posadą trenera kadry narodowej Jankesów.

Demolka w finale olimpijskim koszykarzy. Amerykanie bawią się w starciu z Serbami.

Niespodzianka w finale szczypiornistów. Złoty medal zdobyli reprezentanci Danii! Ci sami, którzy w starciu półfinałowym w tak heroicznym stylu pokonali reprezentantów Polski!

Brazylia mistrzem olimpijskim w siatkówce mężczyzn. Gospodarze rozbili Włochów w trzech setach.

Gospodarze prowadzą już 2:0 w setach, a w trzecim powoli uciekają zawodnikom Squadre Azzura.

Rozpoczał się również finał piłkarzy ręcznych, a w siatkówce Brazylia coraz bliższa jest wygrania drugiej konkurencji zespołowej. Po wczorajszym popisie Neymara, dzisiaj nad siatką Canarinhos zdecydowanie górują nad Włochami.

Rozpoczął się finał siatkarskiego turnieju mężczyzn. Włochy kontra Brazylia.

Radosław Baran tymczasem nie powalczy o brąz. Przegrał raz, w repasażach znowu no i trzeciej szansy na medal w Rio już nie dostanie.

Ruszył finał w kolarstwie górskim panów. O 18 zaczną się natomiast zapaśnicze repasaże.

W maratonie również. Artur Kozłowski zajął 39. miejsce, Henryk Szost nie ukończył biegu, a Yared Shegumo wciąż biegnie. Mamy nadzieję, że do kolacji się uwinie.

Przegraliśmy mecz o brąz z Niemcami... Niestety. Nie mamy medalu w turnieju szczypiornistów.

USA wygrało w tie-breaku Rosjan 15:13 i zdobyło brązowy medal siatkarskiego turnieju. Starcie było dramatyczne, nasi wschodni sąsiedzi prowadzili 2:0, Amerykanie doprowadzili do piątego seta, w nim prowadzili już nawet 14:10 i nieoczekiwanie do samego końca drżeli o losy rywalizacji.

Radosław Baran przegrał pierwszą walkę rywalizacji, ale okazuje się, że jego rywal dotarł aż do finału! Dzięki temu Polak będzie walczył w repasażu! A później być może o medal!

Na razie w siatkówkę trwa mecz o trzecie miejsce. Rosjanie prowadzą w nim 2:1 w setach z Amerykanami. Polacy natomiast toczą zażarty bój z Niemcami - również o brąz.

Fanów siatkówki zapraszamy natomiast na finał męskiego turnieju. Zmierzą się w nim Brazylijczycy i Włosi. Ci sami Włosi, którzy kilka dni temu w niezwykłych okolicznościach wyeliminowali z dalszej zabawy Amerykanów.

Wystartowali też maratończycy. Yared Shegumo, Henryk Szost i Artur Kozłowski do faworytów w stawce nie należą.

Ostatnia nasza szansa medalowa to występ szczypiornistów. Zapaśnicy bowiem nawiązali do występów swoich kolegów z dni poprzednich i szybko pożegnali się z rywalizacją. Radosław Baran i Magomedmurad Gadżijew przegrali swoje pierwsze walki.
False 2941 True 1 2016-08-21 15:01:54 True 35
autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora