SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio 2016: Niemiecki piłkarz przegrał, chciał sprowokować rywali, wyszedł na błazna [ZDJĘCIA]

Rio 2016: Niemiecki piłkarz przegrał, chciał sprowokować rywali, wyszedł na błazna [ZDJĘCIA]

21.08.2016, godz. 14:49
Robert Bauer prowokował Brazylijczyków
foto: Twitter

Robert Bauer. Zapamiętajcie to nazwisko. 21-letni piłkarz po przegranym finale olimpijskim z Brazylią wyszedł bowiem na największego błazna igrzysk w Rio de Janeiro. Pomocnik Ingolstadt po przegranej serii rzutów karnych jednoznacznym gestem przypomniał bowiem fanom Canarinhos ich klęskę w półfinale mistrzostw świata sprzed dwóch lat. Miało być śmiesznie, wyszło kompromitująco.

Przegrywać trzeba umieć. To takie stare porzekadło, do którego nijak nie potrafią dostować się niektórzy sportowcy. Niemcy w finale olimpijskim byli słabsi. Brazylia naciskała, Brazylia grała w piłkę, a nasi zachodni sąsiedzi - pokolenie nie tak utalentowanych młodzieżowców niż ich starsi koledzy - próbowali głównie chaotycznymi kontrami zrobić wyrwę w szeregach rywala. To nie mogło skończyć się inaczej, a w kategoriach cudu należy traktować fakt, że w ogóle doszło na Maracanie do serii rzutów karnych. Bo bliżej było do pogromu rodem z półfinału mistrzostw świata z 2014 roku, gdy Niemcy wygrali z Brazylią 7:1.

Bauer przypomniał jednak fanom gospodarzy tamten pogrom. Przegrał, ale przecież jego koledzy zostali mistrzami świata, a Canarinhos pogrom będą pamiętać już na zawsze. Gest był więc jednoznaczny. Liczba siedem to w Brazylii symbol traumy godnej klęski w finale MŚ 1950. Pokazana na palcach miałaby pewnie nawet jakiś sens. "Wygraliście z młodzieżówką, nie macie szans z kadrą Loewa".

Miałby. Tylko cały ten Bauer z reprezentancją narodową ma tyle wspólnego, co i przeciętny kibic, który siedział w sobotę na trybunach Maracany. I zamiast zejść z murawy jak król, wyszedł na głupka, któremu później kazano się jeszcze tłumaczyć. A to wyszło mu nawet gorzej, niż reakcja po klęsce. - Nie pamiętam dokładnie, kiedy to zrobiłem. Działałem pod wpływem emocji. Jeśli kogoś uraziłem, to przepraszam.

No pewnie. Coś tam pokazałem, dajcie mi spokój, wcale nie chciałem nikogo urazić.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: