SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport rio 2016 sport rio 2016 rio 2016 Rio 2016: Piłka ręczna. Zrobili to! Polska w fazie medalowej. Kiedy i z kim półfinał? [TERMINARZ]

Rio 2016: Piłka ręczna. Zrobili to! Polska w fazie medalowej. Kiedy i z kim półfinał? [TERMINARZ]

18.08.2016, godz. 08:03
Kamil Syprzak, piłka ręczna, reprezentacja Polski
foto: EHF/ZPRP

Tego nie spodziewał się chyba praktycznie nikt! Polacy po kapitalnym meczu pokonali w ćwierćfinale faworyzowaną Chorwację 30:27 i w Rio zagrają o medale. Ich rywalem w półfinale będzie Dania. Kiedy i o której mecz?

Reprezentacja Polski w fazie grupowej igrzysk olimpijskich miała dużo szczęścia. Biało-czerwoni zdołali wygrać zaledwie dwa z pięciu meczów i z czterema punktami na koncie zajęli czwarte miejsce w grupie B. Awans podopiecznym Tałanta Dujszebajewa zapewnili... Niemcy. Nasi zachodni sąsiedzi w ostatniej kolejce wygrali z Egiptem. Jeśli Tobias Reichmann i spółka okazaliby się słabsi od ekipy z północy Afryki, to nasi szczypiorniści mogliby pakować walizki.

Wydawało się, że na ćwierćfinale zakończy się przygoda naszych szczypiornistów z igrzyskami, ale w najważniejszym momencie turnieju ci wznieśli się na swoje wyżyny i pokonali faworyzowaną Chorwację 30:27, co oznacza ich awans do strefy medalowej. Ich rywalem będzie reprezentacja Danii, a mecz zostanie rozegrany w nocy z piątku na sobotę o godzinie 1:30 czasu polskiego.

Półfinały turnieju olimpijskiego w Rio:

Francja - Niemcy, piątek godz. 20:30
Polska - Dania, noc z piątku na sobotę godz. 1:30

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: